Znak klubu MFK Vítkovice

Utkání s Vítkovicemi na trávě č. 2 Tyršova stadionu

Příští domácí utkání, tedy souboj s MFK Vítkovicemi, se odehraje dle plánu v neděli 22. 10. od 14:30 na Tyršově stadionu v Šumperku. Nicméně nikoliv na hlavní travnaté ploše, kam je omezený přístup z důvodu rekonstrukce atletického oválu, ale na zadním travnatém hřišti. Snahou klubu bylo odehrát utkání v odpovídajícím zázemí. Prvotní plány odehrát zápasy na některém z okolních, kvalitně udržovaných stadionech a hřištích, se jevilo velmi nadějně. Domluvili jsme se s rapotínským klubem, kterému za to patří zpětně velké díky. Nicméně i přes počáteční souhlas se nakonec vyslovil proti klub MFK Vítkovice, který by akceptoval případně pouze změnu pořadatelství. Rozhodli jsme se tak odehrát utkání na vedlejší travnaté ploše Tyršova stadionu s tím, že samozřejmě v základní možné míře zajistíme servis pro diváky i účastníky zápasu.

Místo Rapotína Tyršův stadion

Informaci o plánovaném termínu rekonstrukce atletického oválu Tyršova stadionu dostal klub včas. Také s dodatkem, že pokud půjde vše podle plánu, hlavní hřiště Tyršova stadionu bude k dispozici pro utkání s MFK Vítkovicemi. Bohužel začátek prací na obnově atletické dráhy začal se zpožděním a klub nechtěl riskovat, že nakonec v neděli nebude k dispozici travnatá plocha a bude se muset hrát na vedlejším hřišti. Na něm svá utkání hrají dorostenci a rezerva mužů, po zkušenostech ze závěru minulé sezóny a utkání proti brněnské Zbrojovce hledal klub zajímavější alternativy. Ve hře tak byl v prvé řadě Hrabišín, kde odehrálo FK přípravu s Krnovem. I hostující mužstvo si nadmíru pochvalovalo zázemí stadionku v Hrabišíně.

Ovšem vytíženost hřiště tentokrát neumožnila odehrát zápas právě zde. Nakonec nám vyšli vstříc v Rapotíně, za což patří tamnímu klubu i tak obrovské poděkování. V Rapotíně má fotbal diváckou podporu, tamní klub hraje na špici krajského přeboru, zázemí a podmínky jsou výborné. Bohužel i přes počáteční souhlas nakonec nedošlo k dohodě s klubem MFK Vítkovice, když jsme plánovali utkání přesunout na sobotu 21. 10. Z ostravského klubu byl zájem buď o sehrání utkání dle původního harmonogramu, nebo o výměnu pořadatelství. Nakonec jsme se tedy rozhodli odehrát utkání na zadní travnaté ploše, tedy v domácím prostředí.

Bližší informace ohledně organizace celého utkání ještě určitě přineseme. Děkujeme všem za pochopení a pojďme se soustředit na neděli. Na velmi náročný zápas proti silnému soupeři, který v posledních třech kolech drtil soupeře. Vítkovice jsou v historickém hledisku československý mistr, titul získaly v sezóně 1985/86. Tohle dávno odvál čas, ale ještě vloni hrál ostravský celek MSFL, má kvalitu a chce to v Šumperku dokázat. Přijďte nás podpořit, potřebujeme to nyní více než kdy jindy. Za eFKáčko, za Šumperk! Děkujeme!