Znak klubu FK Šternberk

Smolná prohra ve Šternberku komplikuje situaci v tabulce

Bohužel, ve Šternberku šumperští fotbalisté nevybojovali ani bod, byť by si jej zasloužili. Nedokázali však najít klid v zakončení a na pozorného brankáře Kopřivu si nepřišli. Naopak domácí z ojedinělé šance dokázali skórovat, když kanonýr Tögel se štěstím prostřelil vyběhnuvšího Bílého. Ve druhém poločasu se postupem času už hrálo prakticky jen na jednu branku, ale Šternberk i tak udržel hubený náskok a tři body.

1. 4. 2023
1 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
1. 4. 2023 15:30 Divize E 2022/2023 16. kolo 310

Bez zraněného Miloše Šidlíka a nemocného Filipa Nízkého vyjížděl šumperský divizní celek do Šternberka, na krajské derby. Duel s geograficky nejbližším soupeřem pak odchytal Richard Bílý, do základu se dostal Marek Horký. Domácí pak postrádali karetně distancovaného Martina Kubu, kapitána týmu. Po něm převzal pásku Jan Tögel, autor hattricku ze Skaštic. A bohužel muž, který také rozhodl i celé derby.

Stejně jako v Kozlovicích i tentokrát přišlo na naše hráče více než 300 diváků, kteří ale dlouho museli sledovat převahu našeho týmu. Bohužel gólových šancí bylo v prvním poločasu poskrovnu. Více ze hry však měl šumperský celek. Dokonce Lavrovič dostal míč do branky, ale pro ofsajdové postavení nebyla branka uznána. O chvíli později pak zatopil domácímu brankáři Kopřivovi Liďák, jehož centr na zadní tyč nakonec padal do branky. Ale opora Šternberka vytáhla míč do bezpečí.

Jedinou střelu na branku v celém poločase si soupeř připsal ve 41. minutě. Po dlouhém nákopu brankáře míč proskákal až ke Zvědělíkovi, po jehož prodloužení zůstal na levém křídle zcela osamocený Jan Tögel. Ten se štěstím prostřelil vybíhajcího Bílého a domácí náhle vedli.

Oživení v druhém poločasu k vyrovnání nevedlo

Do druhého poločasu přichystal trenérský tandem troje střídání. Místo dobře hrajícího Liďáka, který zůstal po jednom ze soubojů ze závěru poločasu otřesen, nastoupil Artem Ostrokon. Příchody Matěje Zelinky a Yevhena Ostrovky měly zase přinést oživení hry, což se povedlo. Zelinka neúnavně svým pohybem a aktivitou dělal šternberské defenzívě problémy, vykoledoval si i několik faulů. Také Ostrovka dokázal podržet míč, rozdat jej a zároveň zefektivnit přechod do útoku.

Bohužel, i přes rostoucí tlak a závary ve vápně domácího celku se zrodilo na našich kopačkách jen málo opravdu vyložených střeleckých pozic. V jedné z nich bylo Ostrokonovo zakončení sraženo obráncem. V dalších případech míč buď mířil těsně vedle, po ranách Strnada a Purzitidise, či v koncovce chyběla potřebná razance. Oproti prvnímu poločasu si však nemohla defenzíva Šternberka stěžovat na nedostatek práce.

Naopak, s každou další minutou rostla únava zadáků domácího celku, z několika osobních soubojů pak pramenily i přerušení a ošetřování šternberských fotbalistů. Z ojedinělé akce naopak mohl jistit vítězství Šternberk, když po dalším nákopu Kopřivy nakonec stál proti Bílému tváří v tvář střídající Dittrich, jeho bomba ale jen zatřásla břevnem. Signalizované s ohledem na střídání a prodlevy jen dvouminutové nastavení nakonec sudí i po evidentní nevoli hostů, kteří za protesty dostali i žlutou kartu, natáhl na necelé čtyři. Ale bohužel zaslouženého vyrovnání jsme se již nedočkali.

FK Šternberk – FK Šumperk 1:0 (1:0)

Gól: 41. Tögel. Žluté karty: Hustý, Lošťák – Strnad. Rozhodčí: Pavel Schneider. Diváci: 310.
FK Šternberk: Kopřiva – Lošťák (87. John), Drmela, Tögel, Vašička, Zvědelík (61. Sedláček), Koutek, Hustý, M. Kuba (79. Dittrich), Smrček, Samek. Trenér: Pavel Kubíček.
FK Šumperk: Bílý – Liďák (46. Ostrokon), Purzitidis, Smrž, Jurásek (79. Elšík) – Antl, Horký, Lavrovič (46. Ostrovka), Nováček (46. Zelinka), Strnad – Linet. Trenéři: Pavel Tököly a Petr Merta.

Šternberk

13KOPŘIVA David Brankář
2LOŠŤÁK David 8 Útočník 86'
5DRMOLA Tomáš Obránce
10TÖGEL Jan Útočník 41'
12VAŠIČKA Martin Záložník
14ZVĚDĚLÍK František 18 Útočník
16KOUTEK Ladislav Obránce
17HUSTÝ Patrik Záložník 79'
19KUBA David 15 Záložník
20SMRČEK Jakub Obránce
26SAMEK Marek Záložník
8JOHN Denis 2 Záložník
15DITTRICH Pavel 19 Záložník
18SEDLÁČEK Štěpán 14 Záložník

Šumperk

31BÍLÝ Richard Brankář
2PURZITIDIS Paris Obránce
8SMRŽ Marek Obránce
10JURÁSEK Robert 19 Obránce
4LINET Petr Záložník
11HORKÝ Marek Záložník
15NOVÁČEK Petr 6 Záložník
16LIĎÁK Dominik 5 Obránce
17ANTL Martin Záložník
21LAVROVIČ Stanislav 7 Záložník
23STRNAD Patrik Záložník 90+3'
7OSTROVKA Yevhen 21 Útočník
5OSTROKON Artem 16 Obránce
6ZELINKA Matěj 15 Záložník
19ELŠÍK Marek 10 Útočník