Znak klubu FK Šumperk

Výběr U13 otočil zápas z výsledku 2:6 a bral všechny body!

Neuvěřitelná dramata nabídly oba zápasy mladších žáků na půdě Hranic. V obou případech se výběr, který získal solidní vedení, nakonec strachoval o vítězství. Zatímco náš celek U12 dokázal třígólový náskok z poločasové přestávky uhájit, to hranický celek U13 nakonec musel na vítězství zapomenout. Přitom domácí tým vedl nad našemi chlapci již 6:2, a to ještě 29 minut před koncem. Pak ale přišla drtivá smršť a senzační obrat.

28. 8. 2022
6 - 7

28. 8. 2022 10:00 Liga SpSM ml. žáků U13 2022/2023 4. kolo 32

Neskutečně napínavé utkání přinesl souboj výběrů U13 v Hranicích. Divoká přestřelka pak měla šťastnou tečku pro náš celek. Hrdina okamžiku Pavel Páleník vypálil domácím rybník a dvěma góly během jedné minuty trefil tři body pro náš výběr.

Na první gól se přitom čekalo takřka 30 minut, kdy otevřel skóre Ošlejšek. Domácí pak dvěma góly otočili skóre, ale v závěru poločasu z penalty vyrovnal Lang. Druhá půle pak nabídla devět branek a domácí vedli v 51. minutě 6:2! Jen málokdo by věřil, že se ještě podaří našemu týmu vrátit do zápasu, ale stalo se neuvěřitelné. Domácí vedli o čtyři góly ještě dvacet minut před koncem, pak snížil Šír. V 65. minutě a 68. minutě vrátil náš výběr na kontakt jedné branky dvěma góly Richard Juřena, který tak připravil společně s celým týmem půdu pro zničující otočku. Té se chopil Pavel Páleník. V rozmezí 73. a 74. minuty dokonal fantastický obrat a psychicky náročný duel tak náš celek vyhrál 7:6!

SK Hranice U13 – FK Šumperk U13 6:7 (2:2)

Góly: 45. a 50. Vašina, 32. Horáček, 38. Vyhňák, 47. Andrýsek, 51. Čepel – 65. a 68. Juřena, 73. a 74. Páleník, 28. Ošlejšek, 39. Lang, 60. Šír. Bez karet. Rozhodčí: Hynek Škrobánek. Diváci: 32.
Hranice: Přikryl – Vašina, Třetina, Vyhňák, Borák, Horáček, Čepel, Jurajda, Bartoň, Zapletal, Púčalová, Andrýsek, Matyáš, Nevrla. Trenér: Ladislav Bělík.
Šumperk: Šléška – Ošlejšek, Juřena, Jícha, Rašner, Páleník, Lang, Horák, Pěček, Strnad, Kovář, Táborský, Neoral, Šír. Trenér: Pavel Páleník.

28. 8. 2022
3 - 4

28. 8. 2022 10:00 Liga SpSM ml. žáků U12 2022/2023 4. kolo 44

Stejně jako výběr U13 i mladší kluci z kategorie mladších žáků odehráli v Hranicích velmi dramatické utkání. A přitom náš celek vedl v poločasu už 3:0 a zdálo se, že jsou nakročeni za relativně poklidným vítězstvím. Jenže…

Na gól se čekalo 25 minut, pak ale během sedmiminutovky skórovali Ondřej Plaňava, David Lakomý a Michal Meixner. S tříbrankovým náskokem tak naši kluci vstupovali do druhého poločasu, jenže vzápětí snížil Třetina. Třígólový náskok vrátil našemu celku Ambros, pak už ale měli slovo jen domácí. V 53. minutě snížil Zima a hned poté i Matyáš. Jednogólový náskok ale šumperští kluci udrželi! Třešničkou na dortu pak pro vítězný tým byla návštěva hranické propasti.

SK Hranice U12 – FK Šumperk U12 3:4 (0:3)

Góly: 47. Třetina, 53. Zima, 60. Matyáš – 25. Plaňava, 29. Lakomý, 32. Meixner, 50. Ambros. Bez karet. Rozhodčí: Hynek Škrobánek. Diváci: 44.
Hranice: Gregor – Šatánek, Zima, Třetina, Mackovík, Březík, Vyhňák, Paus, Soural, Matyáš, Vávra, Stodůlka, Báleš, Symerský. Trenér: Martin Menšík.
Šumperk: Prejda – Ondra, Kolomazník, David, Ambroz, Novák, Fojtík, Meixner, Kotrle, Vašíček, Kamlar, Lakomý, Straka, Daniel, Nabiyev, Plaňava, Sedláček, Unzeitig. Trenér: Tomáš Skála.