Článek - Uničov

Starší žáci neinkasovali a v Uničově vybojovali 6 bodů

Stoprocentní víkend mají za sebou šumperští starší žáci. Na uničovské umělce dokázali jak hráči výběru U15, tak ti o rok mladší neinkasovat. A po zásluze nakonec v krajském derby vybojovat plný počet šesti bodů. Poprvé na jaře. Prim zaslouží hlavně defenzíva obou celků, která uničovské hráče udržela na uzdě. Starší kluci se díky vítězství drží v závěsu za lídrem z Vítkovic, mladší pokračují společně s Bílovcem nahánění dua Vítkovice – Třinec.

26. 3. 2022
0 - 4
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
26. 3. 2022 15:00 MSŽD st. žáků U15 (sk. E) 2021/2022 17. kolo 40

Na uničovské umělce odehráli zápas 17. kola divizní soutěže starších žáků výběru U15. Ten, jak se zdá, se po úvodní prohře jara proti Třinci zase naladil na vítěznou vlnu. Stejně jako minule proti Valašskému Meziříčí i tentokrát svěřenci Petra Strnada neinkasovali. V každém poločasu pak náš výběr vstřelil dvě branky a z půdy čtvrtého týmu tabulky tak odvezl výhru 4:0.

Již v 10. minutě otevřel skóre Tomáš Luběna, na kterého o 12 minut později navázal Marek Lašák. Šumperští kluci tak rychle vedli 2:0. Ani náhodou se však nedá říci, že by tím byl zápas rozhodnut. Naopak, Uničovští zlobili po celý zbytek zápasu. Náš tým do 15 let si tak musel v boji proti krajskému rivalovi sáhnout na dno. Gólová pojistka pak přišla až v samotném závěru. V závěru zápasu vzal odpovědnost na sebe David Nevrlý, který dvěma góly pomohl k výhře 4:0.

SK Uničov – FK Šumperk 0:4 (0:2)

Góly: 77. a 79. Nevrlý, 10. Luběna, 22. Lašák. Bez karet. Rozhodčí: František Brázda. Diváci: 40.
SK Uničov: Hájek – Vebr, Vyhnánek, Gajdoštín, Doubrava, Píšek, Martinka, Hönig, Petr, Riffler, Petera.
FK Šumperk: Hýžďal (41. Novosad) – Hájek (41. Horáček), Thun, Nevrlý, Planý, Luběna, Vlk (49. Barvínek), Havlíček (41. Lepka), Lašák (51. Snášel), Smékal, Koryčan (41. Lozyňskyj).

26. 3. 2022
0 - 2
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
26. 3. 2022 17:00 MSŽD st. žáků U14 (sk. E) 2021/2022 17. kolo 50

Konečně! Na třetí pokus to na jaře už výsledkově konečně vyšlo. Po těsné prohře v Třinci i remíze doma s Valašským Meziříčím se v Uničově naši kluci do 14 let dočkali. A stejně jako jejich starší kamarádi o chvíli předtím i svěřenci Bohdana Hecla neinkasovali, naopak v každém poločasu skórovali.

Kluci, z nichž velká část ještě během týdne absolvovala náročné semifinále Školské futsalové ligy, absolvovali v Uničově těžké utkání, byť soupeř figuruje na chvostu tabulky. Na jaře však rival z Hané absolvoval velmi dobré zápasy, ať už ten proti suverénním Vítkovicím i doma proti druhému týmu tabulky z Třince. Jenže Hanáci dopláceli na koncovku. A to nakonec platilo i v derby 17. kola.

Na gól se čekalo do 27. minuty, kdy se prosadil Lukáš Liďák. Dobrou půlhodinu pak byl zápas stále otevřený, hosté disponovali těsným jednogólovým vedením. Poté ale přišel nedovolený zákrok ve vápně a sudí Kašík nařídil ve prospěch šumperského týmu pokutový kop. K němu se postavil Martin Látal, který překonal uničovského Wiedermanna a rozhodl zápas. Dvoubrankové vedení už šumperský tým udržel až do závěrečného hvizdu.

SK Uničov – FK Šumperk 0:2 (0:1)

Góly: 27. Liďák, 56. Látal (pen.). Bez karet. Rozhodčí: Tomáš Kašík. Diváci: 50.
SK Uničov: Wiedermann – Polášek, Jahn, Langer (50. Kawij), Svoboda, Hloch, Knybel, Sléška, Bruštík (50. Martinek), Häusler, Kunc.
FK Šumperk: Maitner – Látal (75. Smrž), Oharek, Hruška, Ježek (50. Vojtek), Ošlejšek, Kovář, Málko, Liďák (55. Skála), Paraska, Doležel.