Muži prohnali na úvod přípravy Uničov, účastník MSFL v závěru uhájil vítězství

Těžkou prověrku přichystali svým svěřencům na úvod přípravy na jaro 2022 trenéři Zdeněk Opravil a Roman Křepelka. Šumperské áčko totiž vyrazilo na půdu nedalekého Uničova. Na umělce účastníka MSFL pak šumperský tým nezklamal, naopak, solidní výkon jest motivací do další usilovné práce během náročné přípravy. Patrik Strnad navíc poslal náš výběr krásnou trefou do vedení, a ačkoliv Uničov otočil, konalo se drama. Gólem se blýskl novic v šumperském kádru Hugo Hegner a velmi solidní výkon předvedl po návratu z marodky brankář Martin Kreizl.

15. 1. 2022
3 - 2
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
15. 1. 2022 11:00 Přípravná utkání 2021/2022

K prvnímu přípravnému utkání na jaro 2022 odjeli šumperští hráči do Uničova. Ten před Vánocemi vyměnil trenéra, když Dušana Žmolíka nahradil Jiří Neček. Dlouholetý asistent Radoslava Látala jak v Sigmě, tak i v poslkých Gliwicích, chtěl doma vstoupit do nového angažmá pokud možno úspěšně. Zdeněk Opravil a Roman Křepelka se rozhodli do úvodu zápasu postavit zkušenou jedenáctku, kde do branky se po dlouhé pauze vrátil Martin Kreizl. V obraně nechyběli zkušení Purzitidis s Kováčem doplnění o mladé, ale rozhodně ne nezkušené Pavla Maturu a Dominika Liďáka. Tříčlennou zálohu Linet, Smrž a Strnad doplňovali ofenzivní hráči Žák, Nimrichtr a Lavrovič.

V úvodu zápasu měli první větší šanci domácí, ale Kreizl prokázal chuť ukázat po dlouhé herní přestávce své umění a nutno dodat, že v Uničově mu utkání opravdu vyšlo. Otevřít skóre mohl následně Lavrovič, ale Kvapila, který před dvěma a půl měsíci ještě v přerovském dresu vychytal v Šumperku vítězství 4:1. O chvíli později již ale Kvapila překonal Patrik Strnad, který dokazoval, že by měl i na jaře patřit k oporám šumperského celku. Z vápna vymetl šibenici a náš celek na půdě účastníka MSFL rázem vedl. Domácí však potvrzovali kvalitu a Kreizl se v brance musel činit. Uničovu chytil několik šancí, ale i tak se Hanákům podařilo do poločasu srovnat.

Oba týmy po změně stran představily poněkud jiné kádry a šumperští trenéři pustili do arény mladíky, které si chtějí před jarní částí divize otestovat. Nechybělo trio jesenických posil našeho staršího dorostu Červeňák, Kmínek a Krézek. Na plac šel i navrátilec Simon, již na podzim do áčka nakukující Musílek s Barčíkem a také novic v týmu, Hegner. I Neček pustil do boje mladou krev, nicméně zápas měl spád i nadále. A pro Šumperk bohužel připomínku toho, co jej sužovalo na podzim – tedy dalšího zranění. Na nosítkách opustil trávník obránce Ondřej Kováč.

Domácí tým pak po pauze těžil z výkonu hráče, který se nedávno krátce objevil i v Šumperku a své kvality potvrdil. Miloš Šidlík ale na podzim moc prostoru v áčku Uničova nedostával, jak sám naznačil, kdo ví, zda neoprávněně. Byl to totiž on, kdo nejprve poslal Uničov do vedení a pak zařídil i pokutový kop. K němu se sice postavil jeho spoluhráč Ambrozek, ale nic to nezměnilo na navýšení náskoku domácího celku. Ten se ale nakonec musel o vítězství strachovat. Nejprve totiž snížil Hugo Hegner, na podzim hráč Rapotína a odchovanec Velkých Losin. Třiadvacetiletý útočník tak zápas zdramatizoval a tečku za děním v Uničově mohl udělat Patrik Strnad. Bohužel v 88. minutě svou velkou šanci nevyužil, a tak domácí uhájili vítězství 3:2. Pro oba týmy šlo o první zápasovou prověrku před jarní části sezóny.