Chi Dong Tran

Po třech letech opouští Tran Chi Dong FK Šumperk

Jednou ze změn v kádru před jarní částí sezóny 2021/2022 je odchod Tran Chi Donga. Záložník, který do šumperského klubu přišel v březnu 2019 z Olympie Radotín, již do jarních bojů v divizi v šumperském dresu nezasáhne. Šestadvacetiletý hráč se rozhodl dát přednost zaměstnání. FK Šumperk tímto děkuje za poctivou práci pro náš klub a přeje hodně štěstí v dalším životě. Díky, chlape!

„Ahoj, já jsem Tran Chi Dong, říkejte mi David“

U členů současné mladé generace vietnamské komunity v ČR není nijak nezvyklé, že se narodili již přímo v naší zemi. U Tran Chi Donga tomu je ale bylo ještě jinak. Do Evropy zamířil v roce 2008 společně s rodiči. Netrvalo dlouho a David, jak mu začala říkat jeho učitelka na základní škole, začal kopat za Radotín. S pražským klubem si prošel několika soutěžemi i sezónami, aby, jak již bylo zmíněno, zamířil v březnu roku 2019 na přestup do Šumperka. Sezóna 2018/2019 nebyla pro náš klub zrovna úspěšná, podzim se nepovedl a přes zimu klub potřeboval posílit. Jednou z nových sil do širšího kádru byl pak právě David.

Duel v Hranicích, první jarní v roce 2019, ještě sledoval ze střídačky. Právě na ní, popravdě řečeno, strávil v oné první dohrávané sezóně ještě drtivou většinu času. První minutky na pažitu si pak David odehrál 13. dubna 2019 proti Vsetínu, když v 87. minutě střídal Davida Nízkého. Na jaře 2019 nakonec naskočil do čtyř utkání a odehrál celkem 66 minut.

STÁLICE týmu v sezóně 2019/2020

V následující sezóně již přišel i první start v základní sestavě, a to hned na úvod a v těžkém pohárovém duelu. Do Šumperku dorazila Kroměříž a náročný duel skončil výhrou hostů 6:1. David odehrál celé utkání, poprvé v šumperském dresu. Tran Chi Dong tak odstartoval nejúspěšnější svou sezónu v šumperském dresu, aspoň z pohledu hráčského vytížení. Výsledkově to totiž bylo znovu utrápené. David však odehrál většinu podzimních zápasů, zatímco jaro už se pak, ze známých důvodů, nehrálo. Hlavně pak v drtivé většině z nich nastoupil od začátku zápasu.

V dalších dvou sezónách už naopak většinou působil v roli náhradníka. Během nich totiž nastoupil k 19 zápasům, ale od úvodního výkopu pouze ve třech případech. Většinou přicházel do hry ze střídačky jako jistý záskok za své spoluhráče. Zápasové vytížení pak bylo v průměru 30 minut na utkání, do kterého nastoupil. Před začátkem jarní přípravy v lednu 2022 oznámil zástupcům klubu, že se chce více věnovat podnikání a fotbalu věnovat méně času. Sympatický hráč tak opouští šumperskou organizaci a rozhodně se patří za jeho výkony mu poděkovat. Davide, díky moc, a ať se ti daří!

Statistiky hráče

Statistiky - Tran Chi Dong