Článek - Uničov

První porážka v přípravě, s Uničovem, ale se ctí

Šumperští fotbalisté po čtyřech výhrách v řadě poprvé prohráli. Na své půdě ve vloženém přípravném utkání přivítali SK Uničov, předního účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy. Hosté nakonec vstřelili 7 branek, náš výběr kontroval ve druhém poločasu. V něm nastříleli svěřenci Opravila s Křepelkou čtyři góly a druhých 45 minut vyhráli poměrem 4:3. Další dvě branky do svých statistik v přípravném období přidal Evžen Ostrovka.

30. 6. 2021
4 - 7
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
30. 6. 2021 17:30 Přípravná utkání 2021/2022

K dalšímu přípravnému utkání nastoupili šumperští fotbalisté opět doma a znovu padala spousta branek. Po vítězstvích nad „B“ týmem Sigmy a osmnáctkou stejného klubu však tentokrát náš výběr prohrál. Nestačil na výběr Uničova, účastník MSFL pak v Šumperku představil i nové posily. Naopak trenéři Opravil a Křepelka znovu protočili co nejširší kádr. A ačkoliv domácí již v poločase prohrávali značným rozdílem, nakonec nesložili zbraně. Naopak sympatickým výkonem ve druhé půli potěšili i domácí příznivce.

První poločas byl gólově v režii hostujícího celku, který prokázal kvality a potvrdil, proč je předním týmem Moravskoslezské fotbalové ligy. Hosté čtyřmi góly ovládli úvodních 45 minut hry. Na šumperském pažitu se pak objevily i nové posily hostů. Ze Sigmy doplnili uničovský kádr obránce Neuer a záložník Vybíral, z Prostějova pak loňský spoluhráč Jakuba Matouška , další obránce Straňák. Změna stran pak probíhala za stavu 4:0 pro Uničov.

Druhá půle ale vyzněla lépe pro domácí, byť v jejich kádru znovu dostali vydatný prostor i mladíci. Dvěma góly se blýskl střelecky Evžen Ostrovka, další góly šumperského týmu vsítili Strnad a Podhorný. Nelenili ani hosté, přidali další tři trefy a diváci se tak přišli podívat na gólové hody v podobě 11 branek.

Statistiky utkání

Góly: Ostrovka 2, Strnad, Podhorný – Krč 2, Sedláček 2, Kamas, Dittmer, Bača