Klub FK Šumperk

Muži zahajují přípravu, vyráží do Moravské Třebové

Zápasové přípravné období dnes, v sobotu 5. června, zahájí „A“ tým FK Šumperk. K prvnímu testu vyrazí svěřenci Zdeňka Opravila a Romana Křepelky do Moravské Třebové. Tamní SKP Slovan odehrál v loňské nedohrané sezóně 10 zápasů v Tlapnet Krajském přeboru, s bilancí 8 výher a 2 prohry skončil nakonec čtvrtý. Do startu nového mistrovského ročníku by šumperský celek měl sehrát devět přípravných utkání, včetně soubojů s divizními kluby z Ústí nad Orlicí či Rýmařovem, ale také s předním týmem MSFL, Otrokovicemi. Umožní-li to formát pohárové soutěže, tak první mistrovské utkání odehraje Šumperk 24. července.

Sportovní klub policie Slovan Moravská Třebová je dlouhodobý účastník krajského přeboru Pardubického kraje. V posledních dvou kompletně odehraných sezónách, tedy 2017/18 a 2018/19, skončil tým pokaždé na pátém místě tabulky. V předloňské sezóně obsadil 9. místo, v minulé sezóně pak, jak již bylo zmíněno, čtvrtou pozici.

Nejlepším střelcem třebovského klubu v uplynulé sezóně se stal 28letý Jan Bednář, který vstřelil 6 branek. V mládeži prošel Bednář výběry olomoucké Sigmy, stejně jako druhý nejlepší střelec týmu, o rok mladší Michal Holub. Ten má navíc za sebou štace jako Vyškov či Znojmo.

Našlapaný program přípravy

Šumperští fanoušci se letos mohou těšit na zajímavé přípravné období. Vyvrcholením ladění na novou sezónu by pak mělo být utkání hrané v sobotu 21. července. To se náš „A“ tým představí v Otrokovicích, na půdě účastníka MSFL. Z plánovaných devíti zápasů jich plných pět odehrajeme na domácím hřišti. Pravidelnými soupeři jsou Sigma B i výběr Sigmy do 18 let, dále k nám zavítá Lanškroun a divizní celek Rýmařova. O posledním účastníkovi zatím není zcela jasno.

Domácí premiéru odehrají šumperští muži 12. června proti Lanškrounu, s výkopem v 10:00.

PŘEHLED PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ NA SEZÓNU 2021/2022