FK Šumperk - FC Vsetín

Po těsné prohře v Olomouci čekání na výhru pokračuje

S ambicemi na zisk prvního vítězství odjížděli šumperští fotbalisté do Olomouce. Na holickém stadionu tamního 1. HFK se po bezbrankovém úvodním poločasu dočkali diváci plných pěti gólů v tom druhém. Bohužel právě úvod druhé půle o osudu zápasu rozhodl, domácí vstřelili dvě rychlé branky a vedení do konce utkání nepustili. A to i přesto, že HFK dohrávalo po zbytečném vyloučení Krumpolce o deseti. Góly Kotzmanna s Linetem tak sice vylepšili ofenzivní bilanci klubu, tu bodovou ale ne.

5. 9. 2020
3 - 2
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
5. 9. 2020 16:00 Divize E 2020/2021 5. kolo 123

K utkání pátého kola divizní soutěže vyrazili naši fotbalisté do Olomouce. Čekal je souboj s výběrem 1. HFK a s ohledem na postavení obou celků v tabulce bylo jasné, že půjde o hodně. Do sestavy šumperského týmu se pak po trestu a následně i narození dítěte vrátil útočník Ostrovka.

Svěřenci Zdeňka Opravila v minulém kole prolomili střeleckou smůlu. Nicméně první půle v Olomouci žádnou branku nenabídla, za to v té druhé se s góly roztrhl pytel. A hned od jejího začátku. Již ve 47. minutě přišel dlouhý nákop na levé křídlo, který se domácím podařilo dostat do vápna. Nabíhající Ondřej Buček pak z voleje prostřelil Martina Kreizla a Olomouc šla do vedení. O další čtyři minuty později bylo ještě hůře. Domácí rozehráli rychle přímý kop znovu do levého křídla a opět následoval míč do vápna. Tam se nejlépe zorientoval Pavel Vybíral, jehož zakončení poslalo holický celek do dvougólového vedení.

Co je potřeba přiznat, studená sprcha z úvodu poločasu náš tým nesložila. Naopak, postupem času převzal šumperský výběr iniciativu a dočkal se zaslouženého snížení. Po zmatcích v obraně a nedůslednosti se trefil Erik Kotzmann a domácí trenér Jiří Derco byl z inkasované branky značně rozladěn. Až do závěru zápasu se pak hosté snažili vyrovnat, ale nakonec se dočkal soupeř. V 88. minutě se po rohovém kopu prosadil Lukáš Regec. To již domácí navíc hráli o deseti, Krumpolc totiž neudržel nervy na uzdě a zbytečně v přerušené hře fyzicky konfrontoval soupeře.

Přesto se ještě Šumperk dočkal a dokázal vrátit na holický pažit drama. V 90. minutě se trefil kapitán Petr Linet. Bohužel další branku již náš tým nepřidal a na první vítězství v sezóně tak stále čeká.

1. HFK Olomouc

30MACHALICKÝ Marek Brankář
2VYSKOČIL Michal 15 Hráč v poli
3FORCH David Hráč v poli
4BUČEK Ondřej 9 Hráč v poli 47'
5ČERVENKA Petr 16 Hráč v poli
6MAZOUCH Tomáš Hráč v poli 95'
10VYBÍRAL Pavel 8 Hráč v poli 51'
11KRUMPOLC Petr Hráč v poli 18', 72'
72'
12BERNATÍK David Hráč v poli 56'
14KOTŮLEK Martin Hráč v poli
17STOKLASA Patrik 7 Hráč v poli
7KREJČÍ Martin 17 Hráč v poli
8LAŠTŮVKA Miroslav 10 Hráč v poli 90'
9NĚMEC Erik 4 Hráč v poli
15REGEC Lukáš 2 Hráč v poli 88'
16FILÍPEK Štěpán 5 Hráč v poli

Šumperk

1KREIZL Martin Brankář
3PAVELKA David Obránce 86'
7OSTROVKA Yevhen Útočník
8SMRŽ Marek Obránce
9KOTZMANN Erik 14 Záložník 65'
11LINET Petr Záložník 90'
12JURÁSEK Robert 15 Obránce
13CIKRYT Vojtěch 10 Záložník
17STRNAD Patrik Záložník 72'
5KOVÁČ Ondřej 10 Obránce
21LAVROVIČ Stanislav Záložník 94'
10TRAN CHI Dong 13 Záložník
14NÍZKÝ David 9 Záložník
15SITTA Michal 12 Záložník
10ELŠÍK Marek 5 Hráč v poli