„B“ tým odstartuje sezónu doma proti Písařovu

Na nově přihlášený výběr FK Šumperk „B“, v jehož kádru se budou v rámci seniorské soutěže prezentovat hlavně dorostenci, čeká v 1. kole domácí souboj s Písařovem. Rozhodl o tom los III. třídy, skupiny A. V ní se nakonec proti sobě postaví devět celků ze šumperského okresu. Soutěž odehrají tříkolově. Na naše hráče čeká hned v 1. kole TJ Tatran Písařov, k druhému utkání soutěže pak zamíří do Hanušovic. Fanoušci fotbalu se mohou již brzy těšit na pořádnou porci zábavy. Duel s Písařovem totiž, dle zájmu vedení klubu, by měl být odehrán jako předzápas divizního utkání „A“ týmu proti Vsetínu.

Založení „B“ týmu, jak již předem avizoval Bohdan Hecl z vedení Fotbalového klubu Šumperk, je hlavně cestou k většímu vytížení dorosteneckých hráčů. A samozřejmě k jejich přivyknutí si na seniorský fotbal. I proto bude jedním z cílů dostat tento výběr v ligovém systému v České republice do vyšších soutěží.

V premiérové sezóně ve III. třídě byl náš „B“ tým nalosován do skupiny A, kde kromě již zmiňovaných výběrů Písařova a Hanušovic čeká na šumperské hráče ještě šest dalších soupeřů. Nejblíže to budou mít svěřenci trenéra Petra Jakoubka do Postřelmova, když soutěže se zúčastní béčko tamního fotbalového klubu. Naši hráči pak v rámci bojů ve III. třídě zavítají i do vedlejšího Rovenska a také do Brníčka, Libiny („B“ tým tamního klubu) a na sever pak do Malé Moravy. Ta hraje svá domácí utkání v Podlesí. Původně měl tento osmičlenný ansámbl doplnit ještě výběr Loštice „C“, ale nakonec se tak nestalo. Devátým účastníkem této skupiny je Sokol Jedlí.

Rozpis zápasů FK Šumperk „B“, sezóna 2020/2021

DatumUtkáníČas/VýsledekHřiště
Šumperk B vs. Písařov
Tyršův stadion Šumperk
Hanušovice vs. Šumperk B
Hřiště Hanušovice
Šumperk B vs. Postřelmov B
Tyršův stadion Šumperk
Malá Morava vs. Šumperk B
Hřiště Podlesí
Šumperk B vs. Libina B
Tyršův stadion Šumperk
Jedlí vs. Šumperk B
Hřiště Jedlí
Šumperk B vs. Brníčko
Tyršův stadion Šumperk
Rovensko vs. Šumperk B
Hřiště Rovensko
Šumperk B vs. Hanušovice
Tyršův stadion Šumperk
Postřelmov B vs. Šumperk B
Hřiště Postřelmov
Šumperk B vs. Malá Morava
Tyršův stadion Šumperk
Písařov vs. Šumperk B
Hřiště Písařov
Libina B vs. Šumperk B
Stadion Dr. Urbáška Libina
Šumperk B vs. Jedlí
Tyršův stadion Šumperk
Brníčko vs. Šumperk B
Hřiště Brníčko
Šumperk B vs. Rovensko
Tyršův stadion Šumperk
Šumperk B vs. Písařov
Tyršův stadion Šumperk
Hanušovice vs. Šumperk B
Hřiště Hanušovice
Šumperk B vs. Postřelmov B
Tyršův stadion Šumperk
Malá Morava vs. Šumperk B
Hřiště Podlesí
Šumperk B vs. Libina B
Tyršův stadion Šumperk
Jedlí vs. Šumperk B
Hřiště Jedlí
Šumperk B vs. Brníčko
Tyršův stadion Šumperk