FK Šumperk vs. SK Hranice

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2
MIKULÁŠEK AdamSVOBODA TomᚊIMONÍK David

Tenhle zápas nevyšel. S nadějemi a možná spíše i s optimismem vzhlíželi šumperští fanoušci k domácímu utkání s Hranicemi. Nicméně papírové předpoklady se naplnily. Hosté předvedli výborný výkon a našemu týmu nedali nejmenší šanci. Hranice tak potvrdily skvělou formu z posledních kol a také to, že při aktuálním rozpoložení sil v divizní soutěži patří k hlavním favoritům na postup do MSFL. Za posledních šest zápasů totiž ztratily jen dva body. Před domácím utkáním s Novými Sady jsme pak klesli po prohře 0:4 na šesté místo v tabulce.

Rolincova krásná akce poslala hosty do vedení

Krátce po úvodu utkání byli hosté lepším týmem, ale hra se brzy srovnala a i naši hráči se snažili zahrozit. Nicméně zatímco šumperský celek se nedokázal přes konsolidovanou defenzívu favorita dostat do zakončení, tak Lasovský v páté minutě již poprvé testoval brankáře Pitrona. Ten si ale s lehkou střelou poradil naprosto bez problémů. Ve 13. minutě předvedl skvělou akci na pravém křídle Patrik Strnad, který se v plné rychlosti zbavil dvou hráčů. Následný centr do vápna však bohužel pokryl brankář Tomečka. Ještě větší šanci jsme měli ve 20. minutě. Znovu po pravé straně se prosadil Raclavský, poté poslal zdařilý pas na zadní tyč na Malacku! Ten byl chvíli nekrytý, ale bohužel v koncovce nedokázal ideálně trefit balon. Míč tak skončil vysoko nad.

A tak udeřili hosté. Nejprve se ještě ve 26. minutě kanonýr Hranic a někdejší reprezentant do 21 let Rolinc zastřeloval, když jeho hlavičku fantasticky lapil Pitron. O tři minuty později již tentýž hráč otevřel účet utkání. Podél hranice šestnáctky si proklestil cestu do ideální střelecké pozice a ránou k tyči již nedal Pitronovi šanci. Hosté se chytli a po zbytek poločasu byli aktivnější a lepší. Ve 40. minutě měli na kopačce další gól, ale znovu se vytasil skvělým zákrokem Pitron. V samotném závěru pak dalším těžkým zákrokem vychytal i Michala Kuchaře. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1, který dával našim hráčům naději. Tu by však musel přiživit, s ohledem na výtečnou hru Hranic, nadstandardní výkon v druhé půli.

DRTIVÝ ZÁVĚR HOSTŮ JISTIL JEJICH VÝHRU

Jenže už od prvních minut hry po změně stran bylo jasné, že Hranice nemají v úmyslu polevit. Fyzicky náročný výkon hosté podpořili kvalitou ve finální fázi. Již ve 48. minutě Pitron kryl střelu Lasovského, o minutu později Tilkeridis v dobré pozici naštěstí přestřelil. Ojedinělá šance na vyrovnání přišla v 57. minutě, po rychlé akci Malacky si na centr naběhl Raclavský. Míč ale bohužel dostal pod sebe a v těžké pozici tak nedokázal kvalitně zakončit. Olomouckého mladíka v šumperských barvách pak vystřídal Tran, který měl oživit hru a z části se mu to i dařilo. Jenže prim v utkání hráli i nadále hosté. V 63. minutě tasil další zákrok Pitron, který vychytal Bezděka. O 9 minut později již ale nárok neměl.

Po kiksu v rozehrávce se dostal ke střelecké pozici Nikolas Tilkeridis a hranický šutér trefil o tyč nechytatelně. Šance na bodový zisk se s ohledem na obraz hry minimalizovaly. Hranice poté pravděpodobně oprávněně ještě o chvíli později avizovaly neodpískaný pokutový kop, dočkaly se ho však v 84. minutě. Kanonýr Rolinc s ním naložil dle očekávání a nechytatelnou ránou zvýšil již na 3:0. Hosté pak vystřídali a ještě v samotném závěru přidali další branku. Po rohovém kopu si Hranice vynutily závar v šumperské šestnáctce, z čehož profitoval Vavřík. Hranice po zásluze vyhrály v Šumperku 4:0 a posunuly se do čela tabulky soutěže.

Šumperk

31PITRON Vojtěch Brankář