FK Šumperk vs. 1. HFK Olomouc

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2Delegát
SVOBODA TomᚊTIPČÁK MartinVYCHODIL MichalKANTOR Marek

Ve značně pozměněné sestavě a s novou tváří Matějem Zelinkou se postavili šumperští fotbalisté v domácím krajském derby celku HFK Olomouc. Tím se rozrostl počet hráčů mladších dvaceti let nastupujících v základní sestavě na plných šest. A na střídačce měli trenéři Opravil s Křepelkou k mání, vyjma Miroslava Podhorného, pouze teenagery.

I tak nebyl vstup do zápasu ze šumperské strany špatný, hráči si vypracovali zajímavé situace, ale ani Elšík a ani Žák ve svých pozicích neuspěli. I přes převahu na míči a větší aktivitu ale byli hosté těmi, kdo se první radoval. Po přísně odpískaném faulu ještě centr kapitána Bučka do vápna nepropadl, ale po následném rychle rozehraném autu se jíž míč napříč vápnem dostal až na zadní tyč. A tam si jej nešťastně do branky srazil Robert Jurásek. I ve třetím letošním utkání na domácí půdě si tak náš celek prakticky vstřelil úvodní gól zápasu sám. Olomoucký celek se vzápětí znovu zavřel do defenzívy, bohužel žádné rozehrané kombinace našeho celku se nepodařilo dotáhnout do zakončení. A tak přišla druhá rána.

Nemilosrdné trestání šumperských chyb

Po další hrubé chybě v obraně se nakonec znovu totiž prosadili hosté, jako autor branky byl do zápisu zapsán kanadský hráč Stephen Hwedieh. Nervózní závěr poločasu pak nabídl již jen dvě karty, pro Marka Elšíka za faul na unikajícího soupeře a za protesty i pro brankáře Martina Kreizla. A to těsně poté, co Kreizl chytil obrovskou šanci hostů. Do druhé půle pak poslal místo Marka Horkého s Matějem Zelinkou domácí trenérský tandem dvojici Podhorný – Musílek. A první minuty přinesly oživení na šumperské straně, blízko snížení pak byl Robert Jurásek. Ten si naběhl na zadní tyč na centr Moronga, jeho hlavičku ale Machalický chytil. A aby byl kalich hořkosti vypit až do dna, hosté vzápětí přidali třetí gól. Znovu tomu předcházela obrovská chyba v obraně, kdy ve vápně zůstal zcela volný Petr Nováček. Jeho první koncovku skvěle Kreizl vykryl, ale na dorážku už byl krátký.

Za solidního vedení hosté zavřeli obranu a domácí celek marně hledal cestu ke gólu. Střelecké pokusy si ještě připsal střídající Matura i útočník Žák, ani jeden ale balón do sítě nedopravil. I po pátém zápase sezóny tak zůstává náš tým bez bodu a pouze s jednou vstřelenou brankou, za to bohužel s mnohačetnou marodkou.

Šumperk

1KREIZL Martin Brankář 42'