FK Šumperk B vs. SK Petrov-Sobotín

7 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
12. 5. 2024 10:00 Okresní přebor 2023/2024 21. kolo 50

Reportáž

Po zaváhání Starého Města i mohelnické rezervy měl náš záložní tým mužů šanci odskočit na čele tabulky do většího vedení. V cestě jim stal výběr Petrov-Sobotín, který se v posledních kolech trápí a po týden starých vítězstvích Jestřebí a Úsova klesl dokonce na poslední místo tabulky. V Šumperku však dlouho předváděl sympatický výkon.

Hosté se nechtěli jen stáhnout do obrany a urputně bránit, ale hrozili i z výpadů a ofenzivních aktivit. V osmnácté minutě se však náš tým dostal do vedení. Nařízený pokutový kop proměnil David Komínek. Důležité uklidnění přinesl o deset minut později zásah Jana Klimeše. I tak se dlouho oba týmy přetahovaly ve hře, soupeř i za tohoto stavu držel tempo a byl hodně nepříjemný. Rozhodující momenty přišly přibližně po hodině hry. Nejprve v 57. minutě se prosadil Lukáš Karger a definitivní zlom nastal o šest minut později. Michal Matoušek po faulu, kterým zmařil naši šanci, musel do sprch.

Poté se již utkání drželo pod kontrolou domácím celkem. Ten ještě do konce zápasu vstřelil další čtyři branky a nakonec pro hosty poněkud kruté vítězství 7:0 tedy přineslo toužebné tři body. Na čele soutěže jsme tak odskočili Starému Městu na rozdíl čtyř bodů. Pět kol před koncem však i nadále není nic jistého a souboj o postup do krajské soutěže je pořád otevřený. Navíc oba celky ze špice tabulky čeká vzájemný duel, a to ve Starém Městě.

FK Šumperk B – SK Petrov-Sobotín 7:0 (2:0)

Góly: 18. z pen. a 78. Komínek, 28. Klimeš, 57. Karger, 63. Přikryl, 67. Šebela, 88. Fiala. Žlutá karta: Komínek (ŠUM). Červená karta: 63. Matoušek (P-S). Rozhodčí: Petr Musil. Diváci: 50.
FK Šumperk B: Žanda – P. Dostál, Komínek, Vicenec, Přikryl, Simon, Stašák, Churavý, Š. Valenta, Karger, Scheuter, Klimeš, Krahula, Vepřek, Fiala, Šebela.
SK Petrov-Sobotín: Voznica – Liďák, Kašpar, Šenekl, Dorňák, Divín, Skalák, Matoušek, J. John, Vašíček, Chromík, S. John, Stromšík, Dítě, Minarik, Troják.