Šumperk „U19“ vs. Stará Bělá „U19“

16. 8. 2020 10:00 MSDD st. dorostu (sk. E) 2020/2021 2. kolo 100

Zápas dvou výsledkově odlišných poločasů nabídla premiéra výběru do 19 let v dorostenecké divizi. Na své půdě přivítali svěřenci Jakuba Bauera hráče ze Staré Bělé. Ta sice po prvním poločasu vedla 3:2, ale nakonec odjížděla s prázdnou. Hosté v první půli vyfasovali hned tři žluté karty, ve druhé si zase naši hráči vybojovali dva pokutové kopy.

Domácí tým měl přitom utkání dobře rozehrané. Hned v úvodu totiž díky trefám Elšíka s Musílkem odskočil rychle do vedení 2:0. „Slušnou poziční hrou a dobrou kombinací se nám v úvodu dařilo soupeře přehrávat. Bohužel pak jsme soupeři vinou individuální chyby věnovali gól a následně jsme vypadli z role,“ zhodnotil první poločas trenér Jakub Bauer. Hosté totiž po trefě Miškaříka dokázali o tři minuty později srovnat Davidem Dudou. A v samotném závěru poločasu poslal Starou Bělou do vedení David Golka.

Jenže v druhé půli domácí znovu převzali otěže zápasu. „Pozitivní bylo zjištění, jak je naše hra platná a pro soupeře náročná. Vážíme si jí a věříme jí. I proto jsme se k ní poměrně snadno v druhé půli vrátili a zápas jsme 4 góly otočili. Vývoj utkání jsme si představovali jinak, ale je důležité, že jsme se vyrovnali s jeho nepříznivým průběhem. Navíc se nám potvrdilo, že do zápasu je připraveno kvalitně zasáhnout minimálně 15 hráčů,“ prozradil Bauer. Jeho svěřenci ve druhém poločasu ovládli dění, v 58. minutě srovnal z pokutového kopu Bouchal a o 9. minut později vrátil Šumperku vedení Kevin Körner.

Náš výběr pak již utkání nepustil. Naopak v 72. minutě přidal pojistku a svůj druhý gól v utkání Marek Elšík. A pět minut před koncem pak z další nařízené penalty pečetil na konečných 6:3 Marek Horký.

Šumperk U19

20ŽANDA Jakub Brankář