6 HOLÍK Petr

26. 5. 2003
Věk
20

Petr Holík začínal s fotbalem v osmi letech v nedalekém Zábřehu. O dva roky později se přiblížil k Šumperku přestupem do Postřelmova. Následně po krátkém hostování v Sudkově pak v srpnu 2015 následoval ve dvanácti letech přestup. Celé kolečko pak Holík uzavřel o další rok později, kdy se vrátil do Zábřeha. V sezóně 2017/18 se blýskl v krajském přeboru dorostu dvanácti góly v sedmnácti zápasech, přičemž nastupoval i v krajské soutěži za rezervu dorostu. Tam přidal dalších 23 branek ve 22 zápasech.

Začátkem srpna 2020 se stal posilou dorosteneckého výběru FK Šumperk, se kterým v sezóně 2021/22 nakoukl i do ligové soutěže, druhé nejvyšší v zemi. Zároveň se dostal i do kádru nově přihlášeného výběru FK Šumperk B ve III. třídě, skupině A. S tímto týmem v sezóně 2021/22 vybojoval postup do okresního přeboru. Větší vytížení však měl Holík v dorosteneckých soutěžích. V poslední své mládežnické sezóně 2021/22 odehrál v ligové soutěži dorostu 12 zápasů a dal dvě branky. Včetně vítězné trefy v domácím utkání s Baníkem U18.