Znak klubu FK Šumperk

Pětigólové vítězství kazí zranění Skalského

Ačkoliv již ve druhé minutě dokázali dát hosté z Letohradu vedoucí gól přípravného utkání, nakonec odjeli ze Šumperka s vysokou prohrou. Zvláště ve druhém poločasu měl náš celek jasnou převahu, spoustu šancí. Z nich skončily čtyři gólem, o další trefy se náš celek připravil nepřesnou koncovkou. Na vítězství 5:1 se svými zásahy podíleli Skalský, Elšík, Ostrovka, Smrž a Stašák. Bohužel prvně jmenovaný pak po naprosto nesmyslném došlápnutí zezadu od jednoho z hráčů soupeře utkání nedohrál. Poslední přípravné utkání se neodehraje proti Zábřehu dle plánu v sobotu, ale již v pátek 1. 3., a to od 18:00.

Začátek mistrovské sezóny se pomalu blíží. A ruku v ruce s tímto faktem tedy i konec přípravného období. V domácím utkání proti Letohradu tak šumperský celek pomalu finalizoval vše podstatné, následující duel se Zábřehem bude generálkou na jaro. Proti Letohradu však nebyl vstup do zápasu optimální a hosté hned po několika desítkách vteřin vedli. Špatně pokryté autové vhazování soupeře vyústilo v brejkovou situaci, kterou soupeř proměnil. Nicméně další zápasy už padaly jen do letohradské branky. A nutno dodat, že soupeř nakonec mohl být za výsledek 1:5 ještě rád.

Po vyrovnání z nohy Martina Skalského totiž ještě v závěru poločasu soupeř přežil drtivý tlak a několik obrovských šancí. Ve druhé půli ale už tlak neustál. Nejprve to byl Morong, kde po deseti minutách hry prošel kolem postranní čáry a pak poslal centr na přední tyč. U ní si se zakončením poradil sbíhající Elšík a náš celek šel do vedení. O dvě minuty později již náš celek vedl o dvě branky. To se na levém křídle uvolnil Stašák a krásným centrem na zadní tyč našel zcela volného Ostrovku. Ten se zavěsil do vzduchu a efektivní hlavičkou umístil míč do šibenice. Vzápětí ale přišel černý moment utkání. Skalský byl zezadu dohrán naprosto nesmyslným došlápnutím soupeřem. Zcela zbytečný faul na půlce hřiště, obvykle trestaný červenou kartou, tentokrát skončil hlavně zraněním Skalského. Ten zápas nedohrál a zamířil na vyšetření do nemocnice.

Hosté pak ještě inkasovali dvakrát. Nejprve centroval z levého křídla Horký a brankář Letohradu míč vyrazil pouze na kraj vápna. Tam z voleje bez váhání zakončil Smrž. Tečku za utkáním poté udělal po samostatné akci Stašák, který pečetil vítězství 5:1.