Znak klubu FK Šumperk

Derby jako řemen je tu, áčko hostí druhý Krnov

Tenhle zápas bude mít šťávu. Co na tom, že v přípravě jsme na půdě Hrabišína vyhráli s Krnovem 4:0, teď bude vše jiné. Zatímco v krásném hrabišínském prostředí nastoupil totiž soupeř ve značně nestandardní sestavě, teď přijede v plné palbě. Chybět tak nebude ani nigerijský tahoun John Igbinogba, také Stanislav Lavrovič či exhranický snajpr Nikolas Tilkeridis. Kvalitně složený krnovský celek je lákadlem, dá se čekat atraktivní fotbal. Tak přijďte podpořit naše kluky v neděli 17. září v 15:30 na Tyršák!

Nigerijská opora i exhranický trapitel šumperské defenzívy

Početný krnovský kádr, když do letošních divizních bojů naskočilo plných 20 hráčů do pole i 2 brankáři, budí respekt. V brance se střídá zkušená jistota v podobě Jakuba Řeháčka i opavský mladík Štěpán Rolný. Ten dokonce ve dvou odchytaných duelech s Jeseníkem a ve Frenštátu ještě neinkasoval. Pravdou je, že Krnov neinkasoval již čtyři zápasy v řadě. Na druhou stranu v posledních dvou duelech, v Břidličné a doma s Bohumínem, zároveň ani neskóroval.

O branky se přitom kádr dělí poměrně rovnoměrně, nemá ve svém středu vyloženého střelce. A tak zatím nejefektivnější koncovku mají zmiňovaný Nigerijec John Mackdonald Igbinoba i nám dobře známý Stanislav Lavrovič. Oba se trefili dvakrát. Africká akvizice, která však procestovala během několika uplynulých sezón mnoho koutů střední Evropy, však jednou skórovala z penalty. Nigerijec přitom nechyběl na hřišti ani minutu, to samé se dá říci o dalších dvou hráčích Krnova. Tím prvním je zkušený opavský odchovanec Martin Sabo, který ve 34 letech patří k oporám týmu. V Krnově začíná již sedmou sezónu. A tím druhým je osmadvacetiletý Marek Havlíček, krnovský patriot a odchovanec.

Známou tváří je v krnovském kádru Nikolas Tilkeridis, který trápil šumperskou defenzívu ještě v divizní skupině E jako hráč kvalitního výběru Hranic. S velkým očekáváním pak v Krnově oznamovali i návrat Adriana Miškeva, který v Krnově s fotbalom začínal a naposledy působil v rakouském Anzbachu.

Poslední neporažení drží 2. místo

Excelentní měl Krnov start do nové sezóny. Po vítězství 4:0 s Vítkovicemi uhrál cenné tři body ve Valašském Meziříčí. V dalších dvou kolech uhrál Krnov těsné výhry 1:0 s Jeseníkem a ve Frenštátu. Poslední dva duely již zmíněny byly. A to bezbrankové remízy v Břidličné a doma s Bohumínem.

Suma sumárum, Krnov s bilancí čtyř vítězství a dvou remíz drží druhé místo těsně za Hlubinou. Náš celek ztrácí na svěřence trenéra Gustava Santariuse tři body, v případě vítězství by se tak na silného soupeře dotáhl. Pokud bychom se chtěli zaměřit na vzájemné zápasy, tak nebudeme-li počítat nedávné přípravné utkání, tak se musíme vrátit o mnoho let zpět. Už poněkud zaprášené jsou vzájemné duely ze sezóny 2011/12. V divizní soutěži, ve které mimochodem tehdy působil i 1. SK Prostějov, skončily oba zápasy naší výhrou. Doma jsme Krnov porazili 4:1, na půdě soupeře vyhráli dokonce 7:1. Zajímavé je, že jsme v konečném pořadí skončili čtvrtí, tedy na stejné pozici, na které aktuálně náš tým figuruje. Krnov tehdy sestoupil.

Nicméně jak je jasné, tyhle zápasy jsou s ohledem na nadcházející zápas naprosto bezpředmětné a nemají žádnou váhu. Současný Krnov je podstatně silnější a nečeká nás lehká práce. Vždyť fotbalisté z malebného pohraničního města z pod Cvilína zůstali v soutěži poslední bez porážky.

Dosavadní výsledky týmu FK Krnov

Přijďte si užít derby

Samotný atraktivní duel začne v neděli 17. září od 15:30. Jako již tradičně bude součástí utkání losovačka vstupenek o dárky od našeho partnera, Pivovaru Holba Hanušovice, ale také i široká nabídka občerstvení. Připomínáme, že ženy a děti mají vstupné zdarma, takže klidně může dorazit si zpříjemnit nedělní odpoledne i celá rodina. Rozhodčím zápasu bude pan Michal Gasnárek, kterému jako asistenti budou k dispozici pánové Luboš Drozdy a Petr Mayer.

Kompletní program kola