Znak klubu SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm

Divize pokračuje čtvrtým kolem, čeká nás Frenštát

Týden utekl jako voda a divizní boje ve skupině F budou pokračovat již čtvrtým kolem. V něm se náš celek vydá pod Radhošť, takřka posvátnou to horu Beskyd. Ve Frenštátě nás čeká souboj s týmem SK Beskyd, se kterým se šumperský fotbal nepotká poprvé. I přesto, že náš příští soupeř ještě letos nevyhrál, nás nečeká jednoduché utkání. Naopak, motivace Frenštátských je jednoznačná. A naopak k udržení neporazitelnosti bude v Beskydech potřeba předvést nadstandardní výkon podepřený pevnou defenzívou. Výkop je v neděli 27. srpna v 16:30.

Tradiční účastník divize F

Frenštátští postoupili do divize v sezóně 2018/19 jakožto vítěz krajského přeboru. Od doby je účastníkem divizní soutěže. Klub však v minulosti hrál i vyšší soutěže, ve válečném období dokonce v soutěžních zápasech vyzval i ostravský Baník, tehdy ještě pojmenovaný SK Slezská Ostrava. Se šumperským fotbalem se Frenštát setkal na úvod 60. let, kdy oba kluby společně působily v Severomoravském krajském přeboru, tehdy třetí nejvyšší soutěži v zemi. Za připomenutí pak stojí sezóně 2008/09. My do něj vstoupili jako nováček, ale vybojovali senzační druhé místo, naopak Frenštát spadl.

V Beskydech jsme na podzim uhráli remízu 1:1, doma pak vyhráli 1:0. Tehdejší sezóna byla jedna z nejlepších v historii našeho klubu, kádr plný skvělých hráčů (Zdeněk Opravil, Lukáš Reichl, Bohdan Hecl, Roman Skopal a další) bavil publikum. Nakročeno k tomu má i letošní tým, ve třech úvodních kolech vstřelil osm branek a i třeba přes trápení proti Havířovu drží neporazitelnost. Vrátit se z Frenštátu s bodovým ziskem by pak bylo jen potvrzením, že tenhle výběr, i se šumperskými odchovanci, má potenciál.

Dvě remízy a jedna prohra

Frenštát vstoupil do sezóny dvěma remízama a jednou prohrou. Tu klub utržil během aktuálního týdne, když v úterý dohrával odložený duel 1. kola. V něm sice Frenštátští potrápili aktuálního lídra z Krnova, ale nakonec prohráli gólem z penalty 0:1. SK Beskyd je v tabulce jedenáctý, se skóre 3:4. Ty dva remízové zápasy odehrál náš příští soupeř proti Valašskému Meziříčí a v Břidličné.

Utkání 4. kola začne v neděli 27. srpna ve Frenštátu pod Radhoštěm, na hřišti Na Nivách, řídit ho bude Jan Krupa a jako asistenti mu budou pomáhat Aleš Potiorek a David Šimoník. Věříme, že kluci ze sebe ve Frenštátu vydají vše a porvou se o bodový zisk, který by podtrhl zatím velmi slušný start do sezóny.