Znak klubu TJ Unie Hlubina

O víkendu pokračuje divize, náš tým míří do Ostravy

Pod vysokými věžemi areálu Dolních Vítkovic se nachází travnatý plácek, na kterém hraje svá domácí utkání tým TJ UNIE HLUBINA. Malebné prostředí pak navštíví i náš celek, a to v sobotu 12. 8. 2023. Od 17:00 se střetneme s domácím týmem, který bude patřit k hlavním favoritům divizní skupiny. Své kvality naznačil ostravský klub již v prvním zápasech sezóny. V poháru vyřadil jak Frýdlant nad Ostravicí, tak i tři dny před našim vzájemným soubojem i Havířov. A v prvním kole uspěl v Břidličné.

Historie klubu TJ Unie Hlubina

Již název napovídá, že klub je pojmenován podle ostravského uhelného dolu Hlubina. Ten je od roku 2002 kulturní památkou ČR. Založen byl již v roce 1852 bohatým bankéřem S. M. Rotschildem, nicméně fotbal samozřejmě přišel do kontinentální Evropy i na Ostravsko později. TJ Unie Hlubina vznikla jako fotbalový klub v roce 1919 a v samostatných soutěžích ČR hrála dlouhé roky na nižších úrovních, nejčastěji I. B třídu či dokonce městský přebor. Z něj postupila v roce 2013/2014 do I. B třídy, aby hned vzápětí vyhrála i v této krajské soutěži a postoupila znovu.

Po dvou letech v I. A třídě, kdy Hlubina skončila šestá a třetí, pak v roce 2018 následoval další postup. Byť skončila na druhém místě za vítězným Oldřišovem, postoupil klub do krajského přeboru. I v něm hlubinský celek postupně vylepšoval pozice, až v sezóně 2021/22 vybojoval čtvrté místo a to mu nakonec zaručilo možnost postupu. Hlubinský celek toho využil a opravdu se posunul do divizní skupiny F. V ní v minulém ročníku, jakožto nováček, odehrál fantastickou sezónu. Skončil na skvělém druhém místě za postupující rezervou Karviné.

Rozjetý soupeř s kvalitním kádrem

O tom, že jsou Hlubinští v laufu, hovoří nejen výsledky právě začínající sezóny. Ale přesvědčí nás o tom i pohled na jarní část té uplynulé. Suma sumárum, Hlubina má na kontě 11 soutěžních utkání bez porážky v řadě. A z toho jen dvě skončily remízou. Jedinou porážku uplynulého fotbalového jara utrpěla Hlubina v Havířově, a to v dubnu, v poměru 1:0. Havířovským to však náš příští soupeř vrátil právě v tomto týdnu a po vítězství 2:0 může čekat na pondělní los 2. kola MOL Cupu. A doufat v atraktivního, třeba již prvoligového, soupeře.

Zpět k minulé sezóně a částečně i k té současné. V zimě se podařilo Hlubině dobře posílit, například arménským Gevorgem Badaljanem. Jerevanský rodák sice už nepamatuje Sovětský svaz, byť se v něm ještě fakticky narodil, ale pamatovat si může různé štace z bohaté kariéry. Do Česka přišel ještě jako junior, prošel Mostem, ale na Ostravsko ho dostal Baník Ostrava. Hrál také v Polsku, na Slovensku, vystřídal hromadu klubů v Rakousku a přes Hlučín se dostal do Hlubiny. Na jaře pak v jedenácti zápasech nasypal pět branek a gólovou chuť má i nyní.

Mrzet může hlubinský klub ztráta Patrika Chlopeka, který zamířil v létě do Vratimova a v minulém ročníku dal 10 branek. V kádru i tak zůstala na divizní poměry zvučná jména. Například Tomáš Bělíček, který oblékal v minulosti dresy Liberce či Prostějova. V něm, ale i například v Německu či v Rakousku, působil také již 34letý Boris Förster. Jednadvacetiletý Josef Knedla je zase produktem akademie Baníku Ostrava. A Jan Tomek zase vzešel z mládeže Prostějova a Vítkovic.

Hlubina na úvod porazila Břidličnou 2:0

V úvodním kole nového ročníku se Hlubina představila v Břidličné a nakonec se utkání, oproti mnoha jiným, odehrálo. O nakonec vítězný gól se postaral v 77. minutě Gevorg Badaljan, vítězství pečetil v páté minutě nastavení René Kalay. To už ale domácí hráli o deseti.

5. 8. 2023
0 - 2
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
5. 8. 2023 16:30 Divize F 2023/2024 1. kolo 180

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2Delegát
SCHNEIDER PavelMALÝ TomášHABERMANN LubomírLANGHAMMER Luděk

Břidličná

20VYKLICKÝ Jan Brankář
2JEŽEK Štěpán 16 Záložník
3PAVLÍČEK Lukáš Obránce
4KIRSCHBAUM Marek Obránce
5BALA Roman Obránce
9TÖGEL Jan Útočník
10DYDOWICZ Daniel Záložník
11ADAMOVSKÝ Tomáš 6 Útočník
12MORAVEC Ondřej 14 Obránce
15MLČOUŠEK Jiří Záložník
17KRYL Pavel 7 Útočník
7KOSTERA Daniel 17 Záložník 85'
16KNAPP Vítězslav 2 Záložník
6KORYŤÁK Alexandr 11 Útočník
14STRÁŽNICKÝ Petr 12 Obránce

Hlubina

1HATOŇ Šimon Brankář
2FRÉBORT Jaromír Hráč v poli
3TOMEK Jan Hráč v poli
4KNEDLA Josef 14 Hráč v poli
5VYKOPAL Štěpán Hráč v poli
7FÖRSTER Boris Hráč v poli
9BADALYAN Gevorg Hráč v poli 77'
11PETRÍK Milan 8 Hráč v poli
15FRÉBORT Daniel 6 Hráč v poli
16HRUŠOVSKÝ Jiří 13 Hráč v poli
17KONEČNÝ Dominik 18 Hráč v poli
8SASKO Milan 11 Hráč v poli
6FONIOK Antonín 15 Hráč v poli
18ŠINDLER Dominik 17 Hráč v poli
14KALAY René 4 Hráč v poli 90+5'
85'
13SCHMUTZ Jakub 16 Hráč v poli 80'