Znak klubu SFC Opava

Informace k utkání MOL Cupu proti SFC Opava

Po vítězství v Jeseníku se nám blíží termín utkání 1. kola hlavní pohárové soutěže ČR, a to MOL Cupu 2023/2024. V domácím prostředí přivítáme po dvou letech opět druholigového soupeře. Zatímco v sezóně 2021/22 jsme doma podlehli Třinci vedenému Františkem Strakou 0:7, tentokrát nás čeká SLEZSKÝ FC OPAVA. Duel začne v úterý 15. srpna od 17:30 na Tyršově stadionu v Šumperku. S ohledem na prestižnost celé akce i náročnější organizační krytí přinášíme nyní ucelené informace k zápasu.

FK Šumperk - SFC Opava, úterý 15. 8. 2023 od 17:30, Tyršův stadion Šumperk

Informace o vstupném

Začněme tím, co fanoušky zajímá nejvíce. A to vstupném. Utkání 1. kola MOL Cupu 2023/2024 proti Slezskému FC Opava bude z organizačních důvodů podstatně náročnější na pokrytí než standardní duely divizní soutěže. A to jak v oblasti finanční, tak i z hlediska lidských zdrojů. I proto, a také s ohledem na atraktivitu soupeře, jsme se rozhodli zvednou vstupné na 80 Kč. Nicméně zároveň zachováváme standardy z divizních domácích zápasů, tedy, ženy a děti budou mít vstupné zdarma. Je tedy ideální jít na fotbal kompletně celá rodina. A tato výhoda se samozřejmě vztahuje i na fanoušky našeho soupeře. Pokud máte v plánu přijet do Šumperka, neváhejte, pánové, vzít také partnerky a ratolesti. Rádi vás uvítáme všechny.

Zároveň vstupenka poslouží jako slosovatelný kupon do přestávkové tomboly.

Ceny vstupenek

  • Muži: 80 Kč
  • Ženy a děti, ZTP/P: zdarma

Informace pro FANOUŠKY

Stadion bude zpřístupněn hodinu před začátkem utkání, tedy v 16:30. S ohledem na očekávaný zvýšený zájem o pohárové utkání prosíme fanoušky, aby se včas dostavili a neriskovali zdržení v případných frontách. Vstup bude opět z ulice U Cvičiště (ulice vedoucí areálem Tyršova stadionu mezi tribunami a sportovní halou a zimním stadionem).

K parkování lze využít parkovací plochy ať už na ulici Žerotínova před sportovní halou, či přilehlé parkoviště směrem k zimnímu stadionu. V případě využití MHD staví na zastávce Stadion linka č. 2, platný jízdní řád naleznete zde.

Fanoušky hostujícího týmu žádáme o využití vymezeného a řádně označeného sektoru hostů.

Další setkání obou celků v MOL cupu

Oba týmy se z pohárových zápasů již znají a toto setkání tedy rozhodně nebude první. Co víc, v těch předchozích byli k vidění na šumperském trávníku i hráči, jejichž jména v současnosti skloňují média dnes a denně. Naposledy jsme Slezany přivítali v ročníku 2016/2017. Opavský tým v Šumperku vyhrál 4:1. Co je shodné, tak i tehdy náš tým v předkole vyřadil Jeseník, a také výsledkem 2:0. V 1. kole pak náš celek doma porazil Mohelnici a tím si vysloužil právo popasovat se s Opavou. Toto tažení si pamatuje jen jeden hráč současného kádru, brankář Martin Kreizl.

Proti Slezskému FC však tehdy nenastoupil, zaskočil za něj Jiří Šafář. Hosté vyhráli 4:1, náš tým přitom vedl po gólu Rozsívala z penalty. Opava do poločasu srovnala, ve druhém třemi góly rozhodla o svém postupu. V poslední půlhodině hry se dvakrát trefil Václav Jurečka a jednou Nemanja Kuzmanovič. Ano, v českých luzích a hájích ostřílená jména. S Opavou hrál náš tým i v sezóně 2015/16. Tehdy v 1. kole vyhrál náš nadcházející soupeř 3:0 a ano, góly opět vstřelili Jurečka a Kuzmanovič.

Společně jsme se setkali i v září 2010, také v české pohárové soutěži. I tehdy vyhrála Opava, a to 4:0. Nutno dodat, že v té sezóně hrál opavský klub jen MSFL. V ostatních dvou následujících zápasech, stejně jako v tom letošním nadcházejícím, šla Opava do souboje jako druholigová.