Znak klubu FK Šumperk

Příprava na nový ročník začne 3. července

Divizní Áčko už zná své vesměs nové soupeře v rámci skupiny F divizní soutěže, zná i termínovku mistrovského podzimu. Znám je ale i itinerář přípravy mužstva na soutěžní ročník. Hráči vstoupí do intenzivního tréninku 3. července, zápasový test číslo 1 se pak uskuteční o 9 dní později. Co je také novinkou a netradiční, ani jedno přípravné utkání se neodehraje na Tyršově stadionu. Fanoušci to ale nebudou mít v některých přípradech ani tak daleko. Jak jsme již informovali, soutěžní ročník 2023/2024 odehraje náš klub poprvé v historii ve skupině F divizní soutěže. Jedním dechem je potřeba zmínit, že tato soutěž byla založena až v létě roku 2019, v návaznosti na zrušení Juniorské ligy a vznik rezervních celků ligových týmů. Za sebou tak má teprve čtyři ročníky, z toho vinou COVIDu dva neúplné. Třikrát se radovala rezerva MFK Karviná. I když v praxi nejspíš pouze nyní, na konci minulé sezóny. Předchozí dvě výhry v soutěži se totiž zrodily právě v COVIDových letech. A tedy neznamenaly postup.

Letos to již klaplo a karvinská rezerva si tak zajistila účast v MSFL. V té působí i Frýdlant nad Ostravicí, který vybojoval vítězství v divizi F v sezóně 2021/22 a letos se ve třetí lize umístil na 13. místě, tedy jako poslední zachraňující se celek.

Osa týmu by měla být pro nadcházející sezónu podobná té z jarní části miulého ročníku. O konkrétních změnách v týmu budeme včas informovat.

Proti Krnovu v Hrabišíně

Trenérská dvojice Tököly – Merta si vezme své svěřence do parády začátkem července. Od 3. 7. započne příprava na nový ročník, poprvé pak odehraje náš celek zápasový test 12. července. Stane se tak na půdě Kostelce na Hané, který v krajském přeboru Olomouckého kraje skončil jen těsně o skóre za postupujícím Jeseníkem. Začátek středečního utkání je v 18:00.

Již o tři dny později pak naše hráče čeká další prověrka, a to naopak na půdě celku z vyšší soutěže. Jako již tradičně vyplní zápasovou přípravu i duel s regionálním účastníkem MSFL, na jaře nebývale válcujícím soupeře, a to SK Uničovem. Zápas začne na Hané v 17:00. První a jediné papírově domácí přípravné utkání pak odehrajeme 19. července od 17:00 proti Krnovu. Hrát se ale nebude na Tyršově stadionu. Duel se uskuteční na hřišti v Hrabišíně. Záměrem je oslovit fotbalové příznivce i v okolních obcích.

Následovat pak budou již jen dvě přípravá utkání, z toho jedno také hrané prakticky v sousedství Šumperka. Nejprve v sobotu 22. července vyrazí náš celek do Letohradu, o čtyři dny později uzavřeme sérii přípravných duelů s dalším tradičním soupeřem. Hrát se bude v Rapotíně proti domácímu účastníkovi krajského přeboru, a to od 18:00. Již o tři dny později pak náš celek čeká první soutěžní duel, a to zápas pohárové soutěže MOL CUPu.

Přehled přípravných utkání – podzim 2023