Robert Jurásek odchází do Postřelmova, Stanislav Lavrovič do Krnova

Již před koncem sezóny 2022/2023 bylo jasné, že mnohaletá působení dvojice Robert Jurásek – Stanislav Lavrovič v Šumperku skončí. Tandem, bez kterého si šumperský kádr moc představit již snad ani nejde. Ale fanoušci si musí zvyknout. Zatímco Jurásek míří do nižší soutěže, kde bude pomáhat Postřelmovu v krajském přeboru, Lavrovič se do Šumperka nakonec brzy vrátí. Nicméně jako hráč soupeře. Posílí totiž divizní Krnov, který se po našem přesunu do skupiny F stává novým soupeřem. 

Odchází služebně nejstarší hráč FK Šumperk

S fotbalem začínal ve Štítech, kam to ze Zborova neměl daleko. Postupně také v Rudě nad Moravou či v Bohdíkově. V srpnu 2014 pak poprvé zamířil na Tyršák, kde podzim strávil v Šumperku na hostování. O půl roku později, v létě 2015, již z toho byl přestup a v Šumperku vydržel Jurásek až do konce té nyní již uplynulé sezóny. V součtu to činí více než 150 zápasů v našem dresu.

Jako vyloženě defenzivní hráč se pak v tomto vydatném čísle startů za náš klub prosadil Robert gólově jen dvakrát. Poprvé to bylo 26. srpna 2018 na hřišti Frýdlantu nad Ostravicí, podruhé pak v sezóně 2021/2022. Po hříchu znovu na hřišti soupeře, tentokrát v Olomouci na HFK. Od nové sezóny bude Robert tedy oblékat dres nováčka krajského přeboru, výběru Postřelmova. Roberte, díky za vše, na hřišti si v divizních utkáních v našem dresu odehrál více než 200 hodin! A tím se v dějinách klubu může pochlubit opravdu jen málokdo. DÍKY!

Robert Jurásek
Národnost
czeČesko
Pozice
Obránce
Aktuální tým
Šumperk, Šumperk B
Narození
20. 8. 1990
Věk
33

STANISLAV LAVROVIČ POSÍLÍ KRNOV

Stejně jako Robert Jurásek i Stanislav Lavrovič odvedl v Šumperku pořádný kus práce. Křídelní hráč začínal s fotbalem v Bruntálu, brzo si jej ale do svých mládežnických výběrů stáhl Slezský FC Opava. Zde nakoukl i do rezervního mužstva SFC, větší šanci ale přiblížit se k vysněnému áčku nedostal. Následovalo tak angažmá v Kravařím a přes působení na Slovensku návrat do míst, kde vše začalo, do Bruntálu. V Šumperku se objevil na v průběhu sezóny 2020/2021 a v té následující již byl jen o pár minutek za Markem Smržem druhým nejvytíženějším hráčem kádru – odehrál 2223 minut.

Celkem pak Lavrovič naskočil v šumperském dresu do 39 divizních a pohárových zápasů s bilancí sedmi vstřelených branek. Závěr poslední sezóny již s vědomím, že v té následující již nebude šumperský dres oblékat. Stanislav Lavrovič se stává posilou našeho soupeře z Krnova a tedy ve vzájemných derby zápasech ho znovu budeme moci v Šumperku přivítat.

Stanislav Lavrovič
Národnost
czeČesko
Pozice
Záložník, Útočník
Aktuální tým
Krnov
Narození
19. 5. 1995
Věk
29