Znak klubu FK Šumperk

Poprvé v historii okusíme divizi F, soupeřem bude i někdejší mistr

Pro šumperské fotbalové fanoušky nejsou boje v divizních soutěžích nic nového. Dá se říci, že náš klub patří mezi tradiční účastníky. Ale hlavně ve skupinách D a E. Nyní doplníme do sbírky další divizní skupinu, tu v písemném označení poslední – skupinu F. Ta má také velmi kvalitní obsazení, a to nejen z klubového hlediska. Z MSFL do ní sestoupily Vítkovice, nechybí ani nedalecí soupeři zpoza obou známých jesenických sedel – Červenohorského a Skřítku.

vítězně loučení s „éčkem“ – výhra s rezervou zbrojovky

Po pěti nepřetržitých sezónách v divizní skupině E dojde ke změně. Do nového ročníku vstoupíme jako účastník skupiny F. Příslibem budou zajímavá derby s Jeseníkem, Krnovem či Bruntálem, také atraktivní soupeř v podobě například Vítkovic. A pro diváky po pěti letech setkávání se s kluby skupiny E obměnění soupeřů, kteří na Tyršák dorazí. Navíc sjízdnost ostravských klubů je již oproti někdejším zkušenostem podstatně příjemnější než cesty např. do Strání či Bzence.

Loňská sezóna nevyšla v E skupině optimálně, výsledkem bylo 12. místo. Nicméně po nepovedeném podzimu pouze se čtyřbodovým odstupem na střed tabulky a se zcela poklidnou rezervou oproti týmům bojujícím o záchranu. Fotbal na jaře byl navíc divácky často velmi pohledný a výkony v Kozlovicích i v dalších zápasech měly parametry a potenciál. A co víc, rozloučení s posádkou skupiny E bylo úspěšné. Na domácí půdě jsme přehráli rezervu Zbrojovky Brno vysoko 3:0.

Zatímco trenérské duo v součinnosti s vedením klubu usilovně pracuje na doplnění kádru a některé případné posily jsou v jednání, osazenstvo naší divizní skupiny je již prakticky jasné. A jak bylo dopředu známo, soutěž se rozšíří na 16 celků, přibydou tedy dva zápasy doma a venku.

Do Šumperku zavítá celek navazují na tradici mistrů československa

Jen tři fotbalové kluby z Moravy a Slezska vypálily těm z Čech, hlavně pak z Prahy, v dějinách českého a československého rybník a dokázaly získat titul. V roce 1976 získal československý titul ostravský Baník, v jehož dresu nastupoval i nejspíš nejslavnější fotbalista pocházející z Hanušovic, Josef Tondra. O dva roky později zvedli nad hlavu pohár pro mistra republiky hráči brněnské Zbrojovky. Baník v letech 1980 a 1981 získal další dva tituly. A pak přišla řada na Vítkovice! Ty v sezóně 1985/86 šokovaly veřejnost laickou i odbornou a s tříbodovým náskokem na Spartu ovládly soutěž.

Od té doby si Vítkovice prošly často velmi turbulentním obdobím, mnohdy živořily na hraně existence. V minulé sezóně nezvládly boje v MSFL a po sestupu do divizní soutěže a našem přesunu do skupiny F je jasné, že na Tyršák zavítá slavné jméno. V tehdejším mistrovském kádru hrála spousta skvělých fotbalistů, například Roman Sedláček, Marek Trval či Jindřich Kušnír. Jeho syn Ondřej je také český mistr, oblékl reprezentační dres a co víc, v dresu Bruntálu nejspíše i on zavítá v příští sezóně na náš stadion. Jo a mimochodem, v sezóně 1986/87 vyřadily Vítkovice 1. kole PMEZ, předchůdce Ligy mistrů, francouzský tým PSG. Zkuste si to představit nyní…

Ale abychom se nevěnovaly jen Vítkovicím. Kvalitu bude mít určitě opavská rezerva, o historických významech klubů z Bohumína, Havířova atd. nemá smysl spekulovat. Divácky nás čeká velmi zajímavý ročník.

Rozdělení klubů v moravskoslezských divizích

Skupina D

SFK Vrchovina (S), FC Velké Meziříčí (S), TJ Sokol Lanžhot, TJ Tasovice, FSC Stará Říše, Tatran Ždírec nad Doubravicí, MSK Břeclav, Speřice, AFC Humpolec, FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou, FC PBS Velká Bíteš, FC Slovan Havlíčkův Brod, SK Líšeň B (N), Pelhřimov (N), Polná (N), FC Zbrojovka Brno B (přesun z E)

Skupina E

FK Kozlovice, FC TVD Slavičín, 1. HFK Olomouc, Tatran Všechovice, FC Vsetín, SFK Holešov, TJ Skaštice, TJ Slovan Bzenec, FK Nové Sady, 1. FC Viktorie Přerov, FK Šternberk, SK Baťov, FK Nový Jičín (přesun z F), TJ Valašské Meziříčí (přesun z F), FC Kostelec na Hané (N), FC Strání (N)

SKUPINA F

MFK Vítkovice (S), SFC Opava B, MFK Slavoj Bruntál, Unie Hlubina, FK Břidličná, FC BOSPOR Bohumín, SK Beskyd Frenštát p. Radhoštěm, SK Jiskra Rýmařov, FC Bílovec, MFK Havířov, FK SK Polanka nad Odrou, FK Krnov, FK Šumperk (přesun z E), TJ Řepiště (N), FK Jeseník (N), FC Vratimov (N).