Logo týmu Sokol Bratrušov

Václahovský nůžkami vystřihl tři body pro Bratrušov

Dramatický souboj dvou nejlepších týmů jara přinesl atraktivní podívanou plnou šancí. Bratrušovský celek podporován početnou skupinou fanoušků nakonec urval vítězství, a to v zápase, který by si zasloužil spíše dělbu bodů a penaltový rozstřel. Proti však byl Vít Václahovský, který nůžkami v 69. minutě zápas rozhodl. Protože Šumperk pak své šance nevyužil, hosté zvítězili 2:1. Náš rezervní tým touto prohrou přišel o jarní neporazitelnost.

7. 5. 2023
1 - 2
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
7. 5. 2023 14:30 Okresní přebor 2022/2023 21. kolo 170

Souboj dvou nejlepších celků dosavadního jarního průběhu sezóny okresního přeboru se odehrál na hlavní travnaté ploše Tyršova stadionu. A necelé dvě stovky diváků pak viděly dramatický duel, který hosté rozhodli 20 minut před koncem. Šumperští hráči tak poprvé na jaře našli svého přemožitele. Bratrušovští hráči bojovným výkonem potěšili nejen sami sebe, ale i početnou skupinu svých fanoušků.

Na Žákův gól odpověděl soupeř po rohovém kopu

Byl to přitom Šumperk, komu patřil úvod zápasu. Navíc v sedmé minutě dostal pas po pravém křídle Adam Žák, šumperský útočník si obhodil bránícího hráče, poté i dva zadáky ve vápně a ránou pod břevno otevřel skóre zápasu. Žák tak i nadále drží skvělou bilanci, kdy skóroval v každém utkání, do kterého nastoupil. Diváci pak viděli i další šance na obou stranách, necelou půl hodinu byl ale aktivnější domácí celek. Selhal ale v koncovce, případně šance pochytal Tomáš Anděl.

Hostující brankář od Žákova gólu již další zásah domácím nepovolil. V následném utkání šumperského Áčka pak na něj navázal i jeho bratranec Martin Kreizl, který v Baťově vychytal vítězství dokonce s čistým kontem. V Šumperku na Tyršáku se hosté dočkali vyrovnání ve 29. minutě. Na rohový kop někdejšího hráče šumperským mládežnických výběrů Marka Málka si naskočil Jordan Cakirpaloglu, Žanda ale vytáhl skvělý zákrok. Bohužel míč se však odrazil pouze k neobsazenému Davidu Matysovi, který pohotově srovnal.

VÁclahovský nůžkami vystřelil výhru Bratrušovu

Oba celky měly i další šance, na jedné straně však Prucek nenašel klid tváří v tvář Žandovi a ukvapil koncovku, v protějším vápně pak zase Bohdanu Heclovi uskočil míč od kopačky. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Po změně stran měly šance oba výběry, hosté dlouho tápali v koncovce a míjeli branku. Šumperk se pak sice mezi tyče trefoval, ale většinou zpoza vápna a razance těmto pokusům chyběla. Rozhodnutí přinesla 69. minuta. Po dalším rohovém kopu vyboxoval Žanda míč k Vítu Václahovskému, ten si udělal tělem místo a následně efektně nůžkami přes hlavu zakončil k tyči – 1:2.

Na životní trefu bratrušovského hráče už nenašel Šumperk odpověď. Adam Žák svůj druhý gól v zápase nevsítil ani z brejku, kdy neobstřelil Anděla, ani z přímého kopu. Ten byl nařízen po faulu na Hecla přímo z hranice vápna, šumperský střelec ale přízemní střelou těsně minul. Hostům se v závěru dařilo kouskovat hru, pět minut před koncem si ovace užil i Bořivoj Bartoš st., který se vydal na pár minut na plac. V těchto chvílích tak proti sobě přímo na pažitu nastoupili dva členové výkonného výboru našeho Fotbalového klubu, tedy Bohdan Hecl a Bořivoj Bartoš starší. Právě on měl pak po závěrečném hvizdu větší důvod k radosti.

Šumperk B

20ŽANDA Jakub Brankář
8DOSTÁL Vladimír Záložník
6MUSÍLEK Ondřej Záložník
2KLIMEK Vojta Hráč v poli
8PŘIKRYL Patrik Hráč v poli
3JECU Martin Hráč v poli
3KRAHULA Ondřej Hráč v poli
29DOLEŽAL Jakub Hráč v poli
15DOSTÁL Petr Obránce
16CHURAVÝ Marek Hráč v poli
7ŽÁK Adam Útočník 6'
20HÝŽĎAL Martin Brankář
16HECL Bohdan Hráč v poli
18JIROŠ Ondřej Záložník
13MATURA Pavel Obránce

Bratrušov

1ANDĚL Tomáš Brankář
5CAKIRPALOGLU Jordan Hráč v poli 44'
6ŽIŽKA Jiří Hráč v poli 90'
8PRUCEK Marek Hráč v poli
9HLAVINKA Matěj Hráč v poli
10CAKIRPALOGLU Antonios Hráč v poli
11ŠAFÁŘ Jiří Hráč v poli
13BARTOŠ Bořivoj ml. Hráč v poli 84'
16MÁLEK Marek Hráč v poli
21PANTLÍK Daniel Hráč v poli
2MATYS David Hráč v poli 28'
4TUREK Patrik Hráč v poli
7MOJESTÍK Tomáš Hráč v poli
12GREIF Lukáš Hráč v poli
15VÁCLAHOVSKÝ Vít Hráč v poli 69'
17PROKOP Martin Hráč v poli
18SVOBODA Daniel Hráč v poli
14BARTOŠ Bořivoj st. Hráč v poli