Logo FAČR

Všechny naše celky zůstávají v Planeo Cupu, uspěl i výběr U13

Šumperský výběr mladších žáků kategorie U13 navázal na čtyři celky svých spoluhráčů, které v minulých dnech vybojovaly postup do další fáze oficiálního poháru mládeže: Planeo Cupu. A to tedy i  včetně výběru U11, který si dodatečně zajistil postup jako úspěšný tým ze 3. míst. V kategorii U13 pak z I. předkola postupovaly dál automaticky první tři týmy z každé skupiny. V té, kterou hostil náš klub, brzo došlo na lámání chleba.

Los byl přitom k našemu celku poměrně nelítostný, hned v prvním kole se mu postavil výběr HFK Olomouc. Právě s tímto soupeřem náš celek prohrál před necelými dvěma týdny doma v rámci ligové soutěže. Tentokrát ale došlo na dělbu bodů, duel skončil 1:1. Pro HFK to byla nakonec jediná bodová ztráta v celém turnaji, co víc, jediný inkasovaný gól. Jak se tedy ukázalo, s ohledem na formu Hanáků náš tým nakročil do turnaje velmi dobře.

Jistý postup již před posledním kolem

Na to dokázal navázat hned v dalším utkání, když porazil 2:0 Rýmařov. Klíčové pro celý vývoj skupiny pak bylo třetí kolo. V něm všechny tři týmy, které si zajistily postup dál, vyhrály proti celkům z druhé poloviny tabulky. Ta se tak nemilosrdně rozlomila na dvě části. Přitom Uničov porazil hladce 4:0 Českou Ves, stejným poměrem pak HFK přehrálo Rýmařov. A náš tým byl v souboji s Bruntálem jen o jeden gól milosrdnější, uspěl 3:0. Hned v dalším utkání si šumperský celek poradil 5:0 s Českou Vsí a před posledním kolem bylo o postupujících již definitivně rozhodnuto.

Zbývalo tak rozdělit medailové příčky. Zasloužené vítězství v turnaji si připsalo HFK, to v posledním zápase porazilo 2:0 Bruntál. Sebrat první místo mohl Hanákům jen náš tým, prakticky by mu stačilo jakékoliv vítězství nad Uničovem. Hosté ale tentokrát uspěli, vyhráli 2:1 a vybojovali tak druhé místo, náš celek skončil třetí. Dle papírových předpokladů si tak postup zajistily všechny tři týmy hrající Ligu SpSM, zatímco celky z krajských přeborů si rozdělily 4.-6. místo. Velmi teoretickou naději ještě živí Rýmařov, ze čtvrtých míst totiž doplní účastníky II. předkola ještě jeden celek, ten nejlepší.

Kompletní přehled výsledků I. předkola

Tabulka I. předkola

PořadíKlubZápVítRemProG+G-RSBody
11. HFK Olomouc U1354101211113
2Uničov U135401106412
3Šumperk U135311123910
4Rýmařov U13520348-46
5Bruntál U13510428-63
6Česká Ves U135005014-140