Znak klubu FK Šumperk

Rezerva poprvé doma, přivítá FK Úsov

Napravovat dojem z prvního, a nutno dodat nepříliš povedeného, utkání bude náš mladý rezervní tým na domácí půdě. V neděli v 10 hodin přivítá nováček okresního přeboru celek FK Úsov. Sestava se bude odvíjet pravděpodobně od toho, kolik dostanou kteří dorostenci herního času v sobotním prvním utkání sezóny. I tak se dá očekávat, že trenér Petr Jakoubek bude mít k dispozici opět velmi mladý kádr, který bude určitě usilovat o první bodový zisk sezóny.

Jak již bylo řečeno, úvodní duel sezóny rezervě nevyšel. Na půdě Sokola Nový Malín prohráli naši hráči 1:5, hodně krutým výsledkem. Premiéra mezi muži pak nevyšla ani talentovanému brankáři, teprve čtrnáctiletému Jonáši Novosadovi, který si po nešťastném souboji odnesl ze hry i vyloučení. Vše to jsou však nezaplatitelné zkušenosti. A ty budou naši mladíci sbírat i proti Úsovu.

Fotbalisté, kteří hrají svá domácí utkání na kraji obce proslavené hlavně zámkem s vyhledávaným lovecko-lesnickým muzeem, vstoupili do sezóny domácím vítězstvím 2:1 proti výběru Petrov-Sobotín. Úsovští vedli v poločasu 1:0, když je do vedení dostal kapitán David Kubík. A i když se hostům podařilo v 51. minutě srovnat, o dvě minuty později rozhodl duel vítěznou trefou Stanislav Březina. Třiadvacetiletý útočník v Úsově s fotbalem začínal, odskočil si v kariéře jen do dvou jiných angažmá, když působil krátce v Dubicku a v Troubelicích. Jinak z kádru většinou místních srdcařů se i pár hráčů dostalo v mládežnických kategoriích i například do výběrů SK Uničov. Úsovský klub určitě nebude lehkým soupeřem, i s ohledem na zkušený kádr.

V uplynulé sezóně spravoval klub z Úsova pouze mužský výběr, v tabulce okresního přeboru skončil na 12. místě. Co je potěšující je skutečnost, že pro letošní sezóny v Úsově po několika letech zaregistrovali do soutěží i výběr mladších přípravek, který bude hrát skupinu C.

Kompletní program 2. kola okresního přeboru 2022/2023