Znak klubu FK Letohrad

Příprava Áčka pokračuje utkáním na půdě Letohradu

Už uběhl skoro týden od vítězného vstupu našeho hlavního mužstva do přípravy na sezónu 2022/2023. V domácím prostředí si náš výběr poradil s rezervou Opavy 3:2. Tentokrát vyrazí na půdu soupeře, čeká ho další divizní soupeř. Tím bude celek ze skupiny C, a to FK Letohrad. Zápas začne v 10:00. K mužstvu se připojí někteří hráči, kteří absentovali v úvodním duelu. A do přípravy se také postupně zapojí i Martin Jecu, osmnáctiletý mladík, který doléčuje zdravotní problémy.Úvodní ostré utkání celé sezóny se blíží. Bude jim duel předkola pohárové soutěže, kdy se svěřenci Romana Křepelky a Zdeňka Opravila vydají na půdu Břidličné. A jak potvrdil prvně jmenovaný člen trenérského dua, cílem bude uspět. „Pro nás bude zápas v Břidličné generálka na sezónu v divizi. A cílem je určitě vyhrát. Tak, abychom se dočkali po roce znovu pohárového zápasu i u nás doma. A ideálně s atraktivním soupeřem,“ prozradil po vítězném utkání s Opavou Křepelka. V případě postupu přes nováčka divizní skupiny F by pak mohlo dojít na reprízu loňského předkola.

V něm se náš výběr tehdy utkal s jiným divizním celkem, hostil ho Bruntál. Po vítězství 3:1 slavil náš výběr postup. Tentokrát je ve hře případně varianta odvety v našem prostředí. Pokud totiž porazíme Břidličnou, čeká nás v 1. kole pohárové soutěže duel s vítězem klání Bruntál – Uničov. Ve vzduchu tak visí i případné pikantní derby s účastníkem MSFL. Ale bodem číslo jedna bude vyhrát v Břidličné.

Tomuto zápasu budou předcházet ještě dva duely. Kromě toho v Letohradu pak i domácí přípravné utkání, ve kterém budeme hostit HFK Olomouc. Tento duel se odehraje 23. července od 10:00 na šumperském Tyršově stadionu.