Znak klubu FK Šumperk

Rezerva míří do okresního přeboru, losovací aktiv proběhne 11. 7.

Vloni to nevyšlo, letos již ano. Šumperská rezerva prošla sezónou ve III. třídě velmi kvalitně a poctivě, body ztratila až v závěru soutěže. A i prohra v posledním utkání ročníku, na půdě Sokolu Malá Morava, byla v pravdě fotbalovou oázou pro fanouška. Na půdě nakonec patého týmu tabulky skončil duel divokým výsledkem 6:7. Druhý Písařov ztratil plných osmnáct bodů, dlouho předem bylo prakticky jasné, že postup šumperské mladíky nemine. V příští sezóně se tak celek i fanoušci těšit na boje v okresním přeboru. Přesný seznam soupeřů bude znám až po losovacím aktivu 11. července.

Last minute postup v podání Sokola Třeštiny

Již po podzimu měl šumperský celek nakročeno za postupem a svou úspěšnou jízdu prodloužil i na jaře. Postupně přidával bodové zisky i již bez superstřelce Holana, který v zimě zamířil do Postřelmova. V jeho dresu v 1. A třídě pak odehrál 12 zápasů se dvěma góly, samozřejmě v podstatně kvalitnější soutěži. Holana však nahradili jiní a celek složený z dorostenců nakonec vybojoval postup.

Může se tak těšit na vyšší soutěž a nová derby, nové výzvy, nové destinace. Čtrnáctičlenný okresní přebor zažil zajímavou sezónu, kterou opanoval výběr Sokolu Třeština. Přitom do posledního kola šel z prvního místa výběr Starého Města, který měl 53 bodů. Třeština ztrácela dva body, Oskava ještě o jeden bod více. Jenže Oskavští vyhráli v Bratrušově jen po penaltách a ztratili tak šanci na postup. Vše měla ve vlastních rukou parta ze Starého Města. Ta ale narazila, a dosti tvrdě, v Mohelnici. Na půdě tamního Juventusu prohrála jasně 1:6, hosté dorazili jen v jedenácti lidech. A proti zkušenému soupeři již v poločasu prohrávali 0:3. To byla šance právě pro Třeštinu.

Ta přivítala doma rezervu Lesnice a rázně již v poločase vykročila za postupem. Zatímco Staré město prohrávalo vysoko v Mohelnici, tak o kousek vedle vedla Třešina v pauze 4:0! Ani snaha Lesnice v druhé půli již na změnu poměrů v zápase nevedla. Domácí vyhráli 4:2 a vybojovali postup.

Na koho se těšit?

Je tak jasné, že Sokol Třeština soupeřem naší rezervy nebude. Kdo tedy připadá v úvahu? Jasné je to, že v zajímavém derby narazí náš B-tým na ten zábřežský, který vybojoval postup z druhé skupiny III. třídy. Více pak napoví losovací aktiv, který bude na programu 11. července. V úvahu připadá sestup dvou posledních týmů tabulky okresního přeboru, což by měly být rezervní tým Lesnice a Hrabišín, který skončil s deseti body poslední. Ale nic není jisté.

Nastínit tak můžeme jen to, kdo se účastnil soutěže v minulé sezóně a s největší pravděpodobností by tyto kluby měly v soutěži působit i v další sezóně. Je to například zmiňovaný celek Juventus Mohelnice, z blízkého okolí pak Bratrušov, Petrov-Sobotín. A z rezervních týmů celků ze soutěží výše pak Rapotín a Loštice. Přesné znění čtrnáctky účastníků se však dozvíme, stejně jako los soutěže, po zmiňovaném losovacím aktivu. Těšme se na něj.

Souhrn III. třídy sk. A v sezóně 2021/22

Postup do okresního přeboru: FK Šumperk B

Nejlepší střelec soutěže:
1. Tomáš Holan (FK Šumperk B) – 19 branek
2. Jakub Doubrava (Sokol Jedlí) – 16 branek
3. Čestmír Jaroš (Sokol Malá Morava) – 15 branek

Kádr FK Šumperk B (hráči, kteří nastoupili v sezóně 2021/22 za tým):
Jakub Barčík (4 góly), Jakub Doležal (1), Petr Dostál, Vladimír Dostál (6), Marek Elšík (1), Tomáš Fiala (5), Jiří Halama, Tomáš Holan (19), Petr Holík (2), Patrik Horký, Adam Hovanec (4), Marek Churavý, Matěj Churavý (4), Martin Jecu (2), Ondřej Jiroš, Robert Jurásek, Lukáš Karger (1), Vojta Klimek (3), Filip Kmínek, Nicolas Körner (2), Ondřej Krahula (5), Daniel Krézek (2), Tomáš Kucharčuk, Dominik Liďák (1), Pavel Matura, Pavel Mazák (1), Jan Minář (2), Ondřej Musílek, Kevin Nguyen (2), David Novák (4), Filip Ondráček (1), Daniil Panin, Filip Podhorný (4), Patrik Přikryl (6), Michal Slezák, Marek Smrž, Martin Šincl (10), Tomáš Štefek (6), Martin Tyl, Michal Václavek (1), Šimon Valenta (5), Slávek Vepřek (1), Libor Vicenec (1), Adam Žák a Jakub Žanda (1).

Tabulka III. třídy (sk. A) 2021/2022

PořadíKlubZápVítR+R-ProG+G-RSBody