Znak klubu 1. FC Slovácko

Devatenáctka prohnala Slovácko, na třetí tým soutěže těsně nestačila

Moravskoslezská dorostenecká liga staršího dorostu je v sezóně 2021/2022 minulostí. Pro šumperské mladíky doplněné o kluky z okolí šlo o obrovskou zkušenost. Po letech strávených na špici nižší soutěže se totiž objevila možnost zahrát si s elitou kategorie U18 i s dalšími silnými ligovými akademiemi – Jihlavou, Líšní, Třincem a dalšími. Šumperští mladíci to zvládli skvěle. A i když sezónu zakončili porážkou na Slovácku, tak se ctí a odpovídající vlastně celému ročníku.

Mistrem ligové soutěže se stala osmnáctka olomoucké Sigmě, které posíláme velké gratulace. A to nejen z nějaké sportovního a fair play pohledu. V kádru Sigmy se totiž prezentovali hráči, kteří na Hanou zamířili nejen přímo z našeho FK, ale vůbec z regionu. Ale rozboru celé soutěže se nakonec ještě budeme věnovat i v samostatném článku.

19. 6. 2022
1 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
19. 6. 2022 10:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 16. kolo 50

Poslední vystoupení nováčka soutěže FK Šumperk v rámci moravskoslezské ligy staršího dorostu se odehrálo na půdě osmnáctky Slovácka. Celek, který nakonec skončil v celé soutěži na skvělém třetím místě, nakonec v domácím prostředí ukončil soutěž vítězně.

Šumperský výběr však i přesto předvedl na Slovácku velmi slušný výkon, kdy favorita pořádně potrápil. O konečném výsledku rozhodla nakonec jediná branka, kterou vstřelil střídající Lukáš Králík. Loňská posila týmu z Uherského Hradiště rozhodla duel gólem z 54. minuty. Na něj se bohužel nepodařilo odpovědět. I přes porážku v posledním utkání ale mohou být šumperští dorostenci se zakončenou sezónou velmi spokojeni. Uhráli bezpečnou záchranu, ba co víc, po nepříliš bodově povedeném úvodu sezóny pak odehráli kluci několik výtečných zápasů. Například s osmnáctkou Baníku mají naši starší dorostenci po skončené sezóně aktivní bilanci.

1. FC Slovácko U18 – FK Šumperk 1:0 (0:0)

Gól: 54. Králík. Bez karet. Rozhodčí: Jan Zapletal. Diváci: 50. Hráno: na stadionu Širůch, celková hrací doba 93 minut.
Slovácko U18: Macháček – Gajdošík, Mikač, Karásek, Kolář, Jonáš (46. Králík), Jandásek (23. Chramcov), Polák, Žourek (75. Vrána), Krejčí (75. Kocman), Marek.
Šumperk: Žanda – Jecu, Morong, Kmínek (80. Kühnel), Krézek (80. Podhorný), Elšík (69. Holík), Horký, Matura, Přikryl (69. Dostál), Červeňák, Vicenec (80. Kucharčuk).