Znak klubu FK Šumperk

Mladší dorost absolvoval kvalitní turnaj v Německu

Ligové boje předehrávali mladší dorostenci ve středu, tak mohli o víkendu vyrazit do Německa. Zde absolvovali v Bonlandenu, vzdáleného necelých 10 kilometrů do Stuttgartu, náročný dvoudenní turnaj. Ten nejprve čítal čtyři zápasy v základní skupině a poté utkání o konečné umístění. Naši kluci vybojovali šesté místo, když v posledním utkání podlehli Rokycanům v národním derby až na penalty. I tak hodnotil celou akci trenér sedmnáctky Bohdan Hecl kladně.

Celý turnaj se odehrál na hřišti v Bonlandenu, kdysi samostatné obci, nyní součásti skoro padesátitisícového Filderstadtu, nacházejícího se v aglomeraci Stuttgartu. Ačkoliv seniorský celek SV Bonlanden působí aktuálně až v osmé úrovni německých soutěží, ještě nedávno se pohyboval i ve čtvrté lize. Nyní pak sází hlavně na mládež, což se odráží i na kvalitě tamních výběrů.

Nicméně náš výběr nevstupoval do turnaje zápasem proti německému výběru, nýbrž proti kvalitnímu soupeři ze Slovenska. Dorostenecký výběr FK Vion Zlaté Moravce působí na Slovensku v druhé nejvyšší soutěži, kde je aktuálně na druhém místě za bratislavským Interem. A jeho kvalita se potvrdila i v Německu. Dorostenci loni pátého celku nejvyšší slovenské soutěže porazili náš výběr 3:1. Jediný gól vstřelil Jan Minář.

Pokud chtěl náš celek bojovat o postup do bojů o celkové vítězství v turnaji, musel bezpodmínečně porazit v následujícím zápase celek GSV Maichingen. Dramatický souboj nakonec rozhodla jediná branka, kterou vsítil šumperský kapitán Filip Podhorný. Tříbodový zisk nechával svěřence Bohdana Hecla v boji o postup do semifinále.

Těsná prohra s Vaihingenem rozhodla

Jak ukázaly předchozí výsledky nedělního programu, tak nejspíš klíčový duel o postup do semifinále měl být souboj s celkem SV Vaihingen. Ten vstoupil do turnaje bezbrankovou remízou se slovenským celkem ze Zlatých Moravců, poté rozstřílel 6:0 domácí Bonlanden. A bohužel i přes srdnatý výkon nakonec německý celek získal utkání ve svůj prospěch, když vstřelil dvě branky, zatímco náš výběr jen jednou zásluhou Kočího.

Poslední utkání ve skupině pak odehrál šumperský celek až v pondělí, v dopoledních hodinách. Proti domácímu celku Bonlandenu předvedl soustředěný výkon a v zápase, který se hrál na jednou čtyřicet minut, vyhrál zaslouženě 3:0. O branky se podělili Kucharčuk, Doležal a Kühnel. Tříbodový zisk znamenal třetí místo v tabulce a postup do utkání o 5. místo. V něm měl být našim soupeřem jiný český účastník, Rokycany.

Do finálových bojů pak postoupily z naší skupiny oba přemožitelé, Vaihingen a Zlaté Moravce. Oba celky musely v semifinále absolvovat penaltový rozstřel, zatímco Zlaté Moravce uspěly, Vaihingen nikoliv. Nicméně náš přemožitel vybojoval následně bronz, výsledek finále mezi FK Vion Zlaté Moravce a SGV Freiberg nám zatím nebyl v době zveřejnění článku znám.

Po boji nakonec šesté místo

Na závěr náročného turnaje tak náš výběr svedl tuhý boj s týmem z Rokycan. Ty působí stejně jako náš celek v druhé nejvyšší dorostenecké soutěži. A že jsou si oba výběry kvalitativně podobné, to naznačil i samotný zápas. V něm se v normální hrací době nerozhodlo, na výsledku 2:2 se podílel dvěma góly Filip Podhorný. Rozhodovaly až penalty, v nich nakonec uspěly Rokycany poměrem 4:2.

Soupiska FK Šumperk na turnaji: Bahounek, Panin – Zelinka, Kühnel, Minář, Halama, Valenta, Slezák, Podhorný, Novák, Kucharčuk, Doležal, Tymčenko, Kočí, Vepřek, Jiroš. Trenér: Bohdan Hecl.

Naše vystoupení nebylo určitě zklamáním, hodnotí turnaj Bohdan Hecl

Šumperský trenér Bohdan Hecl má se svým týmem takřka za sebou náročnou nováčkovskou sezónu v ligové soutěži. V ní často musel řešit úzký kádr způsobený zraněními či zdravotními indispozicemi. Pohárová tečka v Německu tak byla příjemným završením sezóny, ze které zbývá odehrát dva mistrovské zápasy ligové soutěže. „V závěru pro nás velmi náročné sezony jsme se vydali na turnaj do Bonlandenu v Německu. Zde jsme chtěli pracovat především na zvyšování našeho sebevšdomí. Zápasy nám pak odkryly naše problémy v individuálních herních dovednostech, ale i týmové taktiky. Musím konstatovat, že naše vystoupení nebylo určitě zklamáním. Zahráli jsme povedené zápasy, kluci byli po celou dobu akce soudržní a všichni si společně strávený čas užili. Myslím, že se nám celý turnaj povedl jednak z pohledu teambuildingu, jednak po herní stránce,“ hodnotil trenér Bohdan Hecl německou zkušenost.