Znak klubu SFK Holešov

Dočkáme se dalšího skvělého fotbalu? Do Šumperka míří SFK Holešov

Páté utkání jarní části sezóny čeká na šumperské fotbalisty. Ti doposud po zimní přestávce předvádějí velmi dobré výkony. Po dvou domácích výhrách zabojovali dvakrát na Valašsku, získali další dva body, byť upřímně, zasloužili by si za výkony ve Valašském Meziříčí a hlavně ve Vsetíně bodů ještě více. Teď zakončí tzv. „anglický týden“ domácím soubojem proti poslednímu Holešovu. Nicméně soupeře není záhodno podcenit, naopak. Utkání bude velmi náročné a SFK Holešov, který na jaře stahuje ztrátu na záchranu, bude chtít v Šumperku překvapit. Utkání začne v neděli 24. dubna v 16:00.

Jak se zdá, zimní příprava měla úspěch. Šumperský tým předvádí na jaře fyzicky náročnou hru, kterou ale dokáže produkovat po celé utkání. V obou předchozích jarních zápasech vždy dokázal zlomit odpor soupeře gólem opravdu v závěru zápasu. Proti Slavičínu o to větší vítězství, že tým dohrával v deseti. Osm jarních bodů je zatím výborná vizitka, na kterou tedy budou chtít svěřenci trenérů Opravila s Křepelkou navázat. Oba venkovní zápasy, tedy jak ten ve Valašském Meziříčí, tak i ve Vsetíně, potvrdily, že formu tým opravdu má.

Lepší bilanci už má po zimní pauze jen aktuální lídr divizní skupiny, tedy SK Hranice. Ty, posílené o několik hráčů z MSFL, vstoupili do odvet parádně. A urvali se také na čele tabulky. Ve čtyřech zápasech neztratily Hranice ani bod a skóre? 12:0. To mluví za vše. A přitom hranický klub má za sebou již zápasy s oběma hlavními konkurenty, se kterými po podzimu sídlil na čele tabulky. V Přerově vyhrál 1:0, doma s Kozlovicemi dokonce 4:0. Nicméně druhým nejlepším týmem jara pak zůstávají dva osmibodové celky. Tedy FK Nové Sady a FK Šumperk.

Do Šumperka míří posílený celek SFK Holešov

Holešovský klub zakončil podzim na posledním místě tabulky s pouhými šesti body. Již poslední zápas před zimní pauzou ale naznačil, že nováček divize bude chtít o záchranu pořádně bojovat. Doma totiž v dramatickém zápase podlehl favoritovi z Hranic jen 1:2. A na jaře má zatím Holešov odehrány jen tři zápasy. Duel 16. kola proti Kozlovicím byl odložen. V nich znovu Holešov trápí soupeře, ale zatím mu chybí i trochu štěstí. Se Bzencem i HFK prohrál tým o gól. Naopak možná klíčový zápas o záchranu ve Strání dokázal tým vyhrát, když obracel výsledek v závěru duelu. Místo propastné sedmibodové ztráty tak najednou byl v kontaktu s dalšími namočenými celky.

V zimě také logicky v Holešově nelenili a posilovali. Přišel například ghanský střelec George Amoako Danquah, jehož fotbalový příběh psaný v moravských luzích a hájích je opravdu unikátní. Čirou náhodou se totiž kdysi zapovídal s cizím pánem na autobusové zastávce a vše vyústilo v jeho angažmá ve zlínském SK. Během sezóny a půl nastřílel 15 branek a v zimě si ho přivedl Holešov. Do divizního utkání však nedávný student zlínské univerzity ještě nezasáhl. To Igor Semenyna ano. A tento ukrajinský zkušený hráč rozhodně stojí za zmínku. Ještě nedávno totiž působil v předním ukrajinském klubu Karpaty Lvov. Další zahraniční akvizice, druhý Ukrajinec v týmu, Artem Osmolovskyi, působí v Holešově už od léta, nicméně naposledy se na soupisce objevil ještě v říjnu a od té doby nikoliv.

Co Holešov postrádá možná nejvíc, to je střelec. Nikdo z týmu nedal v průběhu sezóny více než tři branky. A ty se podařilo nastřílet pouze dvojici David Chuda a Josef Křenek. Chuda je zkušený hráč, který prošel Přerov a působil i v Rakousku. Tam působil i jeho spoluhráč Křenek, který také ve 34 letech patří k nejzkušenějším hráčům týmu.

Občerstvení zajištěno, vstupenková soutěž nebude chybět

Opět bude postaráno i o fanoušky, a co víc. Své zatěžkávací zkoušky má za sebou i pergola s občerstvením. Na grilu budou výborné uzeniny a chybět nebude ani další nabídka teplých jídel, takže rozhodně si mlsní fandové přijdou na své. Samozřejmostí je i výčep a dostatečná nabídka nealkoholických nápojů k tomu. Počasí, jak se zdá, má být příjemné, tak o další důvod méně, proč sedět doma.

Utkání proti SFK Holešov pak opět vyplní i přestávková losovací soutěž o lahodné dárky našeho partnera, pivovaru Holba Hanušovice. Věříme ale, že hlavním lákadlem je opravdu výborná forma týmu a atraktivní fotbal v jeho podání. Na jaře to klukům opravdu klape, tak je přijďte povzbudit. Zápas, který začíná v 16:00, bude řídit z pozice hlavního rozhodčího Michal Broskevič, jako pomezní mu budou pomáhat David Jurajda a Paskal Trigas. Na podzim vyhrál náš tým v Holešově 2:0, tak věřme, že doma na tento tříbodový úspěch naváže.