Sedmáci ze Sluneční vyhráli ŠkoFL 2022!

MISTŘI! Sluneční znovu nejlepší školou v zemi

V roce 2019 ovládla Sluneční, výběr týmu založený na ročníku 2007 kluků z FK Šumperk, prestižní McDonald’s Cup. Ve finále porazili kluci, teď již hráči výběrů U15, pražskou ZŠ Marjánka. Ta je partnerskou školou Sparty Praha. Ve středu 6. dubna zamířili šumperští kluci ze sedmé a šesté třídy ZŠ Sluneční do Žďáru nad Sázavou. Tam se, po úspěšných vystoupeních na kvalifikačních turnajích, představili na Superfinále Školské futsalové ligy. V něm se prezentovaly čtyři nejlepší týmy z kvalifikace. A ten šumperský ze Sluneční nakonec doslova vybojoval zlato! Sluneční po třech letech ovládla další prestižní akci.

Semifinále: Zmrtvýchvstání Sluneční proti Marjánce

V semifinále turnaje na kluky čekala znovu pražská ZŠ Marjánka. Samozřejmě, nikdo z hráčů na palubovce ve Žďáru nad Sázavou nebyl logicky účastníkem tři roky starého finále McDonald’s Cupu. Ale i tak se znovu vzpomínalo na finále, které přineslo Sluneční obrovský úspěch. A Pražané toužili po odvetě.

V zápase si také vedli dlouho lépe, dokonce ještě nedlouho před koncem vedli kluci z pražské Sparty 3:1, když první gól týmu vstřelil Vojta Ošlejšek. Jenže stejně jako v konferenčním finále, kdy po úvodní prohře s Břeclaví byli kluci blízko vyřazení, se vzepjali k fantastickému návratu do zápasu. Martin Látal a Ondra Málko svými góly vystřelili remízu a tedy i penaltový rozstřel. V něm si zase vzali hlavní slovo oba šumperští brankáři.

Vladimír Maitner zaujal post v brance, jeho brankářský kolega Filip Vondra na sebe vzal naopak tíhu odpovědnosti a z pozice exekutora trefil. Kluci nakonec postoupili po vítězství na penalty do finále.

Finále: Precizní defenzíva a krásná Látalova branka

Finále nabídlo podstatně méně branek než semifinálový duel. Zápasu kralovala tuhá defenzíva a znovu výborný výkon podal brankář Filip Vondra. Ten chytl několik velkých šancí soupeře, ale i náš tým se v koncovce dlouho trápil. Až se chvíli před koncem prvního poločasu prosmýkl mezi soupeři Martin Látal a aniž by to v daný moment tušil, rozhodl zápas.

Příbram, tedy finálový soupeř našeho výběru, se snažila o vyrovnání, podporována svými staršími kamarády, kteří na své finále kategorie 9. tříd ještě čekali. Jenže kluci ze Sluneční už všechny akce soupeře ubránili. A nakonec mohli slavit další velké vítězství pro šumperskou sportovní školu. Příbram nakonec po neúspěchu ve finále 7. tříd neuspěla ani mezi „deváťáky“, když podlehla Liberci. Nutno dodat, že právě Sluneční a poté v kategorii deváťáků Znojmo byly jediné dvě školy, které nejsou partnerské ligových týmů!

K týmovému ocenění přibylo i jedno individuální. Filip Vondra byl vyhlášen nejlepším brankářem Superfinále.

Sestava ZŠ Sluneční

Mistři: Maitner, Vondra – Kubeš, Doležel, Látal, Bečvář – Ošlejšek, Paraska, Málko, Ježek. Do dvou kvalifikačních turnajů nastoupil i Churavý, který poté bohužel pro zranění do dalších klání nezasáhl.

Výsledky Superfinále

Semifinále 1: ZŠ Ohrazenice Pardubice – ZŠ Příbram Březové Hory 1:3
Semifinále 2: ZŠ Marjánka Praha – ZŠ Sluneční Šumperk 3:3, na pen. 4:5 (Kos 2, Čáp – Ošlejšek, Látak, Málko; rozh. penalta Vondra)
O 3. místo: ZŠ Ohrazenice Pardubice – ZŠ Marjánka Praha 1:6
Finále: ZŠ Příbram Březové Hory – ZŠ Sluneční Šumperk 0:1 (Látal)

Sedmáci ze Sluneční vyhráli ŠkoFL 2022!
Sedmáci ze Sluneční vyhráli ŠkoFL 2022!

 

Filip Vondra nejlepším brankářem Superfinále ŠkoFL7 2022
Filip Vondra nejlepším brankářem Superfinále ŠkoFL7 2022