Klub FK Šumperk

Rezervní tým navázal na podzim a porazil Písařov

Již bez několika klíčových hráčů, kteří na podzim táhli tým, a to zvláště střelce Holana, nastoupil rezervní tým v prvním jarním kole doma proti Písařovu. Nutno dodat, že z Áčka ale pomohli týmu Robert Jurásek a Marek Smrž. Rezervní celek pak díky třem brankám získal plný počet bodů. V tabulce soutěže tak zůstává neporažen a náskok na druhý tým, právě Písařov, navýšil na 12 bodů. A přiblížil se tak k postupu do Okresního přeboru.

3. 4. 2022
3 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
3. 4. 2022 15:30 III. třída, sk. A 2021/2022 12. kolo 40

Do jarní části sezóny vstoupila šumperská rezerva domácím duelem s Písařovem. A dramatický souboj byl proti zarputilému soupeři dlouho otevřený. Do zápasu pak naskočili i dva hráči, kteří před týdnem pomohli diviznímu Áčku k zisku tří bodů proti Slavičínu. A to i přímo vítěznou brankou v případě Marka Smrže.

Jinak byl ale celek opět poskládán z dorostenců. A ten v souboji dvou nejlepších týmů tabulky uspěl a navýšil náskok na čele soutěže na plných 12 bodů. Vítězná branka přitom padla už v první půli, když se ve 20. minutě prosadil Vladimír Dostál. Ten vstřelil vůbec první gól v seniorské kategorii. Do půle už další na promrzlém Tyršáku nepadl, a tak měla rozhodnout druhá polovina zápasu.

V jeho úvodu se prosadil po šesti minutách hry Lukáš Karger, který tak zvyšoval na 2:0 stejně jako den předtím v Ostravě v utkání dorostu proti Porubě. Akorát že tentokrát na další, třetí gól šumperského celku, soupeř nedokázal odpovědět. Na tu definitivní pojistku se však rezervní tým načekal, přišla až v 78. minutě. To se trefil Tomáš Fiala. Po vítězství 3:0 si tak náš tým upevnil vedení v tabulce. V dalším kole pak míří náš celek do Brníčka, které v prvním jarním utkání porazilo po penaltách Jedlí.

FK Šumperk B – Tatran Písařov 3:0 (1:0)

Góly: 20. V. Dostál, 51. Karger, 78. Fiala. Bez karet. Rozhodčí: Oto Tandler. Diváci: 40.
FK Šumperk B: Horký – Šincl, P. Dostál, Štefek, Přikryl, Klimek, V. Dostál, Krahula, Fiala, Smrž, Jurásek. Střídající: Tyl, Matura, Karger.
Tatran Písařov: F. Pospíšil – Pávek, Pecha, Blümel, Jílovec, Vicenec, M. Pospíšil, Beran, Drobný, Voráček, Zbránek. Střídající: Hoško, Habermann.