Klub FK Šumperk

Jaro začíná i rezervě mužů, dorazí Písařov

Tři víkendy po sobě bylo relativně hezky. A prásk, jakmile dojde na víkend, kdy se rozjíždí jarní sezóna dalším výběrům, tak počasí rupne v bedně. Nicméně zatímco první tým má divizní duel ve Vsetíně odložený, tak šumperská rezerva mužů má možnost využít naši umělku. I proto se duel 12. kola odehraje v řádném nedělním termínu od 15:30. A tak zveme všechny odvážlivce, aby se teple oblékli a přišli naše mladíky povzbudit.

Přidá se Písařov k Jedlí?

Devatenáct odehraných zápasů má od svého opětovného založení za sebou náš „B“ tým. Bilance? Osmnáct výher, jediná prohra. Paradoxně ji má na svědomí Sokol Jedlí, který v té době byl na posledním místě tabulky III. třídy. Na svém specifickém hřišti ale vyhrálo tehdy Jedlí přestřelku poměrem 4:3. V 83. minutě domácí srovnali Odstrčilem z pokutového kopu, vítězný gól vstřelili v 90. minutě. Trefil se Jakub Doubrava, někdejší hráč zábřežského Sulka či Brníčka. Teď bude usilovat o skalp šumperského celku i Písařov, ale k tomu později.

V ostatních zápasech šumperský celek nezaváhal. Podzim 2021 odehrála rezerva FKŠ složená hlavně z dorostenců, co nemají dostatečné vytížení v ligové soutěži, ve velkém stylu. Deset z deseti, plný počet třiceti bodů. A skóre 58:9. Útočník Tomáš Holan pak nastřílel fantastických 19 branek. Další ale na jaře nepřidá, v minulých dnech přestoupil do Postřelmova.

Kádr poznamenaly odchody hráčů z podzimní sezóny

Šumperská rezerva bude muset řešit poměrně vysoký počet odchodů hráčů, kteří v podzimní části s větším či menším vytížením nastoupili. O kanonýrovi Holanovi již šla řeč. Klub opustil také Jakub Barčík, který zamířil do Velkých Losin, kde už v minulosti působil. Již v prvním jarním kole pak pomohl losinskému celku k vítězství v Kralicích na Hané. K poslednímu březnu se také dotáhlo hostování člena širšího kádru divizního „A“ týmu Ondřeje Musílka, který nastoupil na podzim k jedinému utkání za rezervu. Do léta bude působit v Rapotíně.

Zbytek týmu zůstává a bude i nadále usilovat o dotažení slibně rozehrané sezóny. Na jejím konci by měl být postup do Okresního přeboru mužů. Tam se probojují vítězové obou skupin III. třídy.

Šest nebo dvanáct bodů?

Přesně o to se bude na umělce Tyršova stadionu v neděli o půl čtvrté hrát. Totiž, buď Písařov vyhraje a stáhne z pozice druhého týmu tabulky manko na vedoucí Šumperk B na 6 bodů. A nebo naopak prohraje a naši mladíci tak odskočí již do luxusního náskoku dvanácti bodů. V tom podzimním měření sil koncem srpna zvítězili naši kluci na půdě soupeře jasně 9:0. Nicméně o šest branek se postarali hráči, kteří nyní na hřiště v našem dresu nenaskočí. A to již zmiňovaní přestoupivší Holan (hattrick) a Barčík (2 góly), ale také z důvodu zranění i Hovanec (1 gól).

Písařov postavil na podzim 25 hráčů, kteří vybojovali průběžné druhé místo. Právě teď budou mít Písařovští motivaci navázat na Jedlí a jejich vítězství nad naší rezervou. V týmu zůstal například mladík ze Štítů Oldřich Voráček, který na podzim vstřelil v sedmi zápasech čtyři branky. Ani jeden zápas na podzim nevynechali Tomáš Jílovec, již sedmačtyřicetiletý srdcař, který v minulosti hrál za Štíty či Rudu, a taky Miroslav Pospíšil. I on prošel žákovskými výběry ve Štítech.

Dá se říci, že takřka celý kádr písařovského týmu prošel v minulosti klubem ze Štítů. Ale najdou se v sestavě i hráči, co mají zkušenosti se Šumperkem, byť kdo ví, zda si na to vlastně ještě vzpomenou. Jiří Kubíček strávil v Šumperku jen tři měsíce jako starší žák, spolu s ním v březnu 2006 přišel i Petr Pávek, ten zde pobyl dokonce 2,5 sezóny. Stejně tak tomu bylo i u jejich soukmenovce Petra Kubíčka. Všichni tři tehdy v Šumperku hostovali.

 Program 12. kola III. třídy, sk. A 2021/22