Trenér brankářů Tomáš Věneček se svými svěřenci

Tomáš Věneček držitelem trenérské brankářské licence UEFA B

Driluje naše brankáře, pravidelně zlepšuje jejich výkonnost a předává jim nové zkušenosti. TOMÁŠ VĚNEČEK navazuje na dlouholetou práci Radima Netopila. Jenže nejen hráči, ale i trenéři se potřebují fotbalově vzdělávat. A proto Tomáš Věneček v nedávném období absolvoval náročný kurz trenérské brankářské licence UEFA B, tedy druhou nejvyšší možnou brankářskou licenci. Kurz probíhal od léta 2021 v několika městech na Slovensku. A šumperský trenér brankářů ho úspěšně zvládl.

A taky toho hodně nacestoval. Kurz absolvoval v Žilině, Bánské Bystrici, Podbrezové, Trenčíně, Bratislavě i v Košicích. Držitel uvedené licence je pak oprávněn působit jako trenér v 1. a 2. lize jak u nás, tak na Slovensku. V Šumperku má Tomáš na starosti prakticky všechny mládežnické brankáře od kategorie přípravek až po dorost, věnuje se ale i mužům. Videa ze svých tréninkových jednotek pak pravidelně zveřejňuje i na svých FB stránkách.

Tomáš Věneček na kurzu v Podbrezové
Tomáš Věneček na kurzu v Podbrezové

„Jsem strašně rád, že jsem tento kurz mohl absolvovat. Neskutečně mě to obohatilo, spousta poznatků je velmi inspirativních. Tímto bych chtěl také poděkovat i kolegům trenérům z FK Šumperk, kteří mi věnovali během celého kurzu velkou podporu. A těším se, až poznatky uplatníme v trénincích našich šumperských výběrů,“ usmíval se Tomáš Věneček. Ten i nadále plánuje absolvovat další zajímavé kurzy a stáže, zároveň ale sám chystá tréninkový kemp. Ten proběhne v období od 11. do 16. července v Penzionu Gól v Loučné nad Desnou.

Brankářský kemp 2022
Brankářský kemp 2022