Rohový praporek Sigmy Olomouc

Dorostenci v Řepčíně body nevybojovali

Náročný úkol čekal na šumperské dorostence v utkáních proti olomoucké Sigmě. Na umělce v Řepčíně, kde má akademie Sigmy útočiště, potvrdili Hanáci roli favorita. Výběr Sigmy do 18 let vybojoval v utkání soutěže staršího dorostu body i díky trefě exšumperského Matěje Zelinky. Jeho mladší bratr Karel pak o chvíli později pro změnu v šumperském dresu marně odvracel se svými spoluhráči vysokou porážku.

Olomouckou výhru pečetil Zelinka

20. 3. 2022
2 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
20. 3. 2022 10:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 18. kolo 28

Za slunečného, ale větrného počasí se na umělce v Řepčíně odehrál zápas 18. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy. Domácí favorit, který do utkání vstupoval z pozice 2. týmu tabulky, si nakonec se zarputilým soupeřem poradil. V dresu domácích slavilo vítězství i několik hráčů, kteří v minulosti působili  v mládežnických výběrech našeho klubu: Jan Vajda, Tomáš Stašák, Jakub Vaněk i autor jedné z branek, Matěj Zelinka.

Olomoučtí si na domácí půdě udržovali permanentní tlak, měli i několik příležitostí, ale skóre otevřeli až těsně před poločasem. To se prosadil Štěpán Hapal. Gól do šatny Sigmáky mohl uklidnit. A od začátku druhé půle také kontrolovali zápas, rychle přistupovali k soupeři. A naši kluci tak měli pramálo času a klidu na postupnou kombinaci. Nakopávané míče pak často domácí obrana likvidovala, případně bohužel rozhodovala nepřesnost ve finální přihrávce.

Pojistku pak přidal v 69. minutě po rychlém protiútoku Matěj Zelinka, který se dostal osamocen za obranu a technicky lobem překonal Žandu v šumperské brance. Jakákoliv další snaha o korekci stavu přišla ze strany šumperského celku vniveč. I přes prohru však starší dorost FK Šumperk udrží po víkendu osmé místo a tedy, byť velmi těsně s ohledem na bodové rozestupy, i pozici v horní polovině tabulky.

SK SIGMA OLOMOUC 18 – FK ŠUMPERK U19 2:0 (1:0)

Góly: 43. Hapal, 69. Zelinka. Žluté karty: 66. Kmínek (FKŠ). Rozhodčí: Simon Vejtasa. Diváci: 28.
SK Sigma Olomouc U18: Vajda – Hapal (61. Slatinský), Vítek, Josefčuk, Zelinka (81. Nový), Dvořák (72. Janyška), Zbožínek, Stašák, Skalský, Cubo, Vaněk.
FK Šumperk U19: Žanda – Jecu, Morong, Horký, Krézek (80. Podhorný), Matura, Elšík, Karger (68. Tyl), Vicenec (80. Kucharčuk), Červeňák (49. Kmínek), Václavek (68. Körner).

 

mladší dorost marně odolával rozjetému favoritovi

20. 3. 2022
7 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
20. 3. 2022 12:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2021/2022 18. kolo 50

Hodně náročný úkol čekal na oslabené šumperské mladší dorostence v souboji s olomouckou Sigmou do 16 let. Ta poslední dva zápasy vyhrála v součtu skóre 10:0 a na vítězné vlně zůstala i po duelu 18. kola proti našim klukům. V tabulce se tak posunula před Třinec, který doma ztratil všechny body s Hlučínem. Náš tým naopak bohužel klesl na předposlední místo. Znojmo totiž proti poslední Porubě uhrálo všechny tři body.

Domácí se s tím moc nemazali a již v 9. minutě se trefil Holec. Na něj potom navázal hattrickem Matyáš Györe. První dva góly stihl domácí šutér ještě v 11. a 19. minutě, na 4:0 pak zvýšil  po změně stran v 54. minutě. Sigmáci pak navyšovali skóre i nadále. V 60. minutě se trefil střídající Václav Zahradníček, o devět minut později již na 6:0 navýšil Kryštof Judas. Poslední slovo v utkání měl v 78. minutě Pavel Nový.

Sigma po zásluze vyhrála vysoko 7:0. Reputaci a sebedůvěru si mohou naši kluci napravit již příští týden, ale nečeká je o moc lehčí úkol. Do Šumperku dorazí v neděli 27. 3. šestnáctka brněnské Zbrojovky, která podobně jako Sigma v posledních kolech řádí a je třetí v tabulce. Za poslední tři zápasy pak Zbrojovka nasbírala plný počet bodů při skóre 18:0.

SK Sigma Olomouc U16 – FK Šumperk U17 7:0 (3:0)

Góly: 11., 19., 54. Györe, 7. Holec, 60. Zahradníček, 69. Judas, 78. Nový. Bez karet. Rozhodčí: Robert Šrejma. Diváci: 50.
SK Sigma Olomouc U16: Koleček – Holec, Györe, Kolařík, Dúcký (46. Miler), Judas, Macharáček, Foldyna (46. Zahradníček), Oříšek, Lašák (46. Drábek), Lorenc (62. Nový).
FK Šumperk U17: Bahounek – Kühnel, Jiroš, Novák (67. Doležal), Podhorný, Tomaj (46. Vepřek), Kucharčuk, Sroka, Zelinka, Körner, Slezák (63. Valenta).