Rohový praporek Sigmy Olomouc

Dorostenci v Řepčíně body nevybojovali

Náročný úkol čekal na šumperské dorostence v utkáních proti olomoucké Sigmě. Na umělce v Řepčíně, kde má akademie Sigmy útočiště, potvrdili Hanáci roli favorita. Výběr Sigmy do 18 let vybojoval v utkání soutěže staršího dorostu body i díky trefě exšumperského Matěje Zelinky. Jeho mladší bratr Karel pak o chvíli později pro změnu v šumperském dresu marně odvracel se svými spoluhráči vysokou porážku.

Olomouckou výhru pečetil Zelinka

20. 3. 2022
2 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
20. 3. 2022 10:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 18. kolo 28

Za slunečného, ale větrného počasí se na umělce v Řepčíně odehrál zápas 18. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy. Domácí favorit, který do utkání vstupoval z pozice 2. týmu tabulky, si nakonec se zarputilým soupeřem poradil. V dresu domácích slavilo vítězství i několik hráčů, kteří v minulosti působili  v mládežnických výběrech našeho klubu: Jan Vajda, Tomáš Stašák, Jakub Vaněk i autor jedné z branek, Matěj Zelinka.

Olomoučtí si na domácí půdě udržovali permanentní tlak, měli i několik příležitostí, ale skóre otevřeli až těsně před poločasem. To se prosadil Štěpán Hapal. Gól do šatny Sigmáky mohl uklidnit. A od začátku druhé půle také kontrolovali zápas, rychle přistupovali k soupeři. A naši kluci tak měli pramálo času a klidu na postupnou kombinaci. Nakopávané míče pak často domácí obrana likvidovala, případně bohužel rozhodovala nepřesnost ve finální přihrávce.

Pojistku pak přidal v 69. minutě po rychlém protiútoku Matěj Zelinka, který se dostal osamocen za obranu a technicky lobem překonal Žandu v šumperské brance. Jakákoliv další snaha o korekci stavu přišla ze strany šumperského celku vniveč. I přes prohru však starší dorost FK Šumperk udrží po víkendu osmé místo a tedy, byť velmi těsně s ohledem na bodové rozestupy, i pozici v horní polovině tabulky.

SK SIGMA OLOMOUC 18 – FK ŠUMPERK U19 2:0 (1:0)

Góly: 43. Hapal, 69. Zelinka. Žluté karty: 66. Kmínek (FKŠ). Rozhodčí: Simon Vejtasa. Diváci: 28.
SK Sigma Olomouc U18: Vajda – Hapal (61. Slatinský), Vítek, Josefčuk, Zelinka (81. Nový), Dvořák (72. Janyška), Zbožínek, Stašák, Skalský, Cubo, Vaněk.
FK Šumperk U19: Žanda – Jecu, Morong, Horký, Krézek (80. Podhorný), Matura, Elšík, Karger (68. Tyl), Vicenec (80. Kucharčuk), Červeňák (49. Kmínek), Václavek (68. Körner).

 

Hřiště

Hřiště Řepčín
ulice Svatoplukova, Řepčín

mladší dorost marně odolával rozjetému favoritovi

20. 3. 2022
7 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
20. 3. 2022 12:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2021/2022 18. kolo 50

Hodně náročný úkol čekal na oslabené šumperské mladší dorostence v souboji s olomouckou Sigmou do 16 let. Ta poslední dva zápasy vyhrála v součtu skóre 10:0 a na vítězné vlně zůstala i po duelu 18. kola proti našim klukům. V tabulce se tak posunula před Třinec, který doma ztratil všechny body s Hlučínem. Náš tým naopak bohužel klesl na předposlední místo. Znojmo totiž proti poslední Porubě uhrálo všechny tři body.

Domácí se s tím moc nemazali a již v 9. minutě se trefil Holec. Na něj potom navázal hattrickem Matyáš Györe. První dva góly stihl domácí šutér ještě v 11. a 19. minutě, na 4:0 pak zvýšil  po změně stran v 54. minutě. Sigmáci pak navyšovali skóre i nadále. V 60. minutě se trefil střídající Václav Zahradníček, o devět minut později již na 6:0 navýšil Kryštof Judas. Poslední slovo v utkání měl v 78. minutě Pavel Nový.

Sigma po zásluze vyhrála vysoko 7:0. Reputaci a sebedůvěru si mohou naši kluci napravit již příští týden, ale nečeká je o moc lehčí úkol. Do Šumperku dorazí v neděli 27. 3. šestnáctka brněnské Zbrojovky, která podobně jako Sigma v posledních kolech řádí a je třetí v tabulce. Za poslední tři zápasy pak Zbrojovka nasbírala plný počet bodů při skóre 18:0.

SK Sigma Olomouc U16 – FK Šumperk U17 7:0 (3:0)

Góly: 11., 19., 54. Györe, 7. Holec, 60. Zahradníček, 69. Judas, 78. Nový. Bez karet. Rozhodčí: Robert Šrejma. Diváci: 50.
SK Sigma Olomouc U16: Koleček – Holec, Györe, Kolařík, Dúcký (46. Miler), Judas, Macharáček, Foldyna (46. Zahradníček), Oříšek, Lašák (46. Drábek), Lorenc (62. Nový).
FK Šumperk U17: Bahounek – Kühnel, Jiroš, Novák (67. Doležal), Podhorný, Tomaj (46. Vepřek), Kucharčuk, Sroka, Zelinka, Körner, Slezák (63. Valenta).

Hřiště

Hřiště Řepčín
ulice Svatoplukova, Řepčín