Klub FK Šumperk

Dorostenci o víkendu opustili poslední místo v tabulce

Starší i mladší dorost se představil v dalších zápasech ligové soutěže na domácí půdě. V rámci utkání 9. kola přivítali výběr Znojma. Zatímco v kategorii U19 se jihomoravský tým z česko-rakouského pomezí nachází ve středu tabulky, u mladších dorostenců pak je konkurentem našeho výběru na chvostu tabulky. Nicméně tříbodový zisk si připsal starší dorost, který doma porazil Znojmo 1:0 gólem ze závěru duelu. Mladší dorostenci bohužel nedokázali do vítězného konce dohrát velmi dobře rozehraný zápas. V něm kluci dvakrát vedli, ale nakonec se museli spokojit jen s remízou 2:2.

U19: Šumperk – Znojmo 1:0

Starší dorostenci se v důležitém utkání mohli opřít o velmi dobrý výkon brankáře Kovaříka, klíčovou roli pak sehrál v závěru utkání i Elšík, který vzpomenul na uplynulou sezónu. V ní totiž střílel branku za brankou, teď ale měla ta jedna jeho cenu tří zlatých bodů. Naši kluci si přitom museli zvyknout na úplně jiný styl zápasu než v minulém kole. „Po uplynulém týdnu, kdy jsme se střetli s fantastickým týmem z Jihlavy, který preferoval naprostou kontrolu hry a trpělivě si chystal každý útok, jsme se tento týden střetli se Znojmem, které má v kádru fyzicky silné hráče a preferuje hru mnohem jednodušší,“ prozradil po zápase domácí trenér Bauer. Jeho tým přitom prožil velmi perné chvíle hlavně v druhém poločasu. „V prvním poločase jsme měli mírnou převahu a vytvořili jsme si i více příležitostí. Soupeř preferoval dlouhé míče buď za obranu nebo na fyzicky silné hráče, kteří se snažili balony udržet a následně rozdat. V poločase druhém soupeř vysunul presink. Tady jsme bohužel nezvládli reagovat především mezi 45.- 65. minutou adekvátní nabídkou a často jsme soupeři nabízeli jednoduché ztráty i přesto, že jsme měli zvládnout konstruktivně z presinku vyjet. Znojmo naštěstí několik příležitostí nevyužilo.“ oddechl si šumperský lodivod.

V závěru pak přišel klíčový moment, kdy Marek Elšík prokázal svůj cit pro koncovku a v 84. minutě rozhodl duel. Znojemští hráči tak zažili krutý duel, ve kterém rozhodně nebyli horším týmem. „Start do druhého poločasu pro nás musí být do příště poučením, protože jsme dnes velmi jednoduše mohli o celý zápas přijít. Naopak pozitivně hodnotím přínos střídajících hráčů z nichž hned tři se účastnili gólové akce,“ uzavřel Bauer hodnocení celého utkání.

Statistiky utkání

Gól: 84. Elšík. Bez karet. Rozhodčí: Hubený. Diváci: 57.
Šumperk: Kovařík – Morong, Holík (90. Holan), Kmínek (64. Podhorný), Matura, Elšík, Horký, Krézek (64. Tyl), Červeňák (79. Fiala), Vicenec, Václavek (79. Karger). Trenér: Bauer.
Znojmo: Hamza – Vocílek, Bartůněk, Beníček, Valášek, Březina, Železný, Synek, Pokorný, Bakaj, Bobor (76. Škopek).

U17: Šumperk – Znojmo 2:2

Mladší dorost doma přivítal tým, který se také v tuto chvíli pohybuje ve spodních patrech tabulky. Zápas nakonec nabídl čtyři branky a protože každý tým se prosadil dvakrát, tak si celky body podělily. Více to asi může mrzet naše chlapce, kteří v utkání dvakrát vedli a navíc dohrávali proti deseti.

V první půli se přitom na branky čekalo marně, až v 50. minutě otevřel skóre duelu Nikolas Körner. Hosté bohužel dokázali odpovědět poměrně rychle, za dalších pět minut bylo vyrovnáno. Trefil se znojemský Rostislav Chvátal. Velice záhy se však u obránce hostujícího týmu změnily pocity z nadšení na hořké zklamání. Ještě v téže minutě musel Chvátal zmařit zatažením za dres jednoznačnou šanci našeho týmu a rozhodčí nekompromisně udělil červenou kartu. Deset minut trvalo našim hráčům, než přesilovou hru využili. V 75. minutě se trefil kapitán Filip Podhorný a šance na tříbodový zisk byly zase větší. Bohužel náskok kluci do konce zápasu neudrželi a Znojmo i v deseti dokázalo srovnat. V 79. minutě zaskočil domácí obranu Filip Durda.

Statistiky utkání

Gól: 50. Körner, 75. Podhorný – 55. Chvátal, 79. Durda. Bez ŽK. ČK: 55. Chvátal (ZNO). Rozhodčí: Sebök. Diváci: 55.
Šumperk: Bahounek – Kűhnel, Kucharčuk, Tomaj (75. Doležal), Podhorný, Körner, Sroka, Zelinka (70. Lepka), Minář, Jiroš (63. Luběna).
Znojmo: Veselý – Symoni, Koukal, Drozd, Čížek (57. Novák), Žižka (16. Malina), Vojtíšek, Svoboda (75. Urban), Pelán, Chvátal, Durda.