Klub FK Šumperk

Šumperská stopa na Kouba Cupu 2021

Ve dnech 23. až 26. srpna se na Vysočině odehrál fotbalový turnaj žákovských krajských výběrů nesoucí jméno na počest bývalého legendárního československého brankáře. A ve výběru Olomouckého kraje nechyběla početná šumperská účast. Tu doplňoval i trenér Petr Strnad. Krajský tým skončil v základní skupině těsně třetí, v bojích o umístění si vybojoval konečné deváté místo. V nominaci se objevilo pět hráčů FK Šumperk.

Olomoucký výběr odehrál svou skupinu v Lipníku a do turnaje vstoupil vítězstvím 4:1 s domácí Vysočinou. Dvěma góly k vítězství přispěl náš Filip Machů. Další branky přidali prostějovský Šimon Páleník a Patrik Siegl ze Sigmy Olomouc. Ve druhém utkání se pak v moravském derby rozešli kluci smírně 1:1 s výběrem Jihomoravského KFS. Jedinou branku vstřelil Maksym Synevych ze Sigmy. Ve druhý hrací den výrazně nakročili kluci z Olomouckého kraje za postupem do finálové trojky vítězstvím 2:0 nad Ústeckým KFS, což dvěma góly vystřelil prostějovský Závodný.

Jenže v posledním utkání ve skupině to bohužel kluci z Olomouckého kraje nedotáhli do postupového konce. Výběr Středočeského KFS po remízové půli 1:1 vyhrál vysoko 4:1 a odsoudil tak náš krajský výběr ke třetímu místu ve skupině. Jedinou trefu utkání zaznamenal šumperský František Doležel.

Konečné 9. místo na turnaji

Na Olomoucký KFS tak čekaly souboje o konečné 7. – 9. místo. V nich se bohužel našim hráčům nedařilo, po prohře 0:1 s Jihočeským KFS a 1:2 s Plzeňským KFS skončili tedy svěřenci Petra Strnada na 9. místě. Jediný gól utkání s Plzeňským KFS vstřelil bývalý hráč FK Šumperk, aktuálně Sigmy Olomouc, Patrik Přibylka.

Nominace Olomouckého KFS: Tomáš Ulenfeld, Patrik Přibylka, Maksym Synevych, David Remeš, Jakub Korner, Patrik Siegl, Petr Kovář, Roman Čtvrlík (vše Sigma Olomouc), František Doležel, Marek Lašák, Filip Machů, Václav Havlíček, Jakub Pávek (vše FK Šumperk), Martin Trunda, Jan Závodský, Šimon Páleník, Šimon Jeglík (vše 1. SK Prostějov) a Jiří Hovorka (HFK Olomouc).