Článek: Sigma Olomouc

Dorost Sigmy vyexportoval ze Šumperka plný bodový zisk

Náročná výzva čekala na šumperské dorostence hned o prvním hracím víkendu nového soutěžního ročníku. Obnovená premiéra šumperské kopané v dorostenecké lize totiž přivedla na Tyršův stadion výběry olomoucké Sigmy, bez diskuse jednoho z favoritů celé soutěže. A papírové předpoklady se naplnily, hosté získali plný počet bodů. V případě staršího dorostu navíc utkání rozhodli ve prospěch Sigmy hráči, kteří dříve oblékali náš šumperský dres. I další kolo pak odehrají naši kluci doma, tentokrát proti Slovácku.

FK Šumperk U19 – SK Sigma Olomouc U18 0:2

Prvním mládežnickým týmem, který vstoupil do mistrovské sezóny, byl starší dorost. Na své půdě přivítal silnou osmnáctku olomoucké Sigmy a ta, i s několika bývalými hráči našich mládežnických výběrů, nakonec dokráčela k vítězství. Rozdílový gól vstřelil již ve 21. minutě Filip Nízký, který s kariérou začínal v Zábřeze, v roce 2016 se krátce mihl na Tyršově stadionu, aby vzápětí přestoupil do Sigmy. Zde působí do teď a návrat na Tyršák pečetil úspěšnou střelou. Naši kluci ale i nadále zkoušeli získat hned v prvním utkání sezóny body, ale vše vzalo za své chvíli po změně stran. Z první akce druhého poločasu se prosadil Jakub Vaněk, jehož trefa nakonec stanovila konečný výsledek zápasu.

Góly: 21. Nízký, 46. Vaněk. ŽK: Krézek, Červeňák – Zelinka. Rozhodčí: Šujan. Sestava: Kovařík – Jecu, Morong, Holík (54. Vicenec), Kmínek, Horký (37. Sroka), Karger (71. Körner), Matura, Krézek (74. Tyl), Václavek, Červeňák (74. Podhorný).

FK Šumperk U17 – SK Sigma Olomouc U16 0:5

Podstatně těžší práci měli pak kluci z výběru do 17 let, za který ovšem zasáhlo do zápasu nakonec hned sedm čtrnáctiletých hráčů šumperské mládežnické základny. Hosté rozhodli o svém vysokém vítězství v první půli, ve které padly všechny branky. Již samotný úvod zápasu byl pro domácí hráče dost tvrdým vstupem do ligové sezóny. Hosté totiž skórovali dvakrát během prvních šesti minut utkání. Dvěma góly se přitom blýskl Václav Zahradníček. Své první zkušenosti s dorosteneckým fotbalem pak získali hráči, kteří byli součástí stříbrného výběru z Ondrášovka Cupu dva roky zpět. Věříme, že cenné zkušenosti sbírané v takto kvalitní soutěži pak uplatní v další své fotbalové kariéře.

Góly: 19. 41. Zahradníček, 1. Riedl, 6. Drábek, 33. Györe. ŽK: Bahounek, Tomaj (oba Šumperk). Rozhodčí: Horký. Sestava: Bahounek – Zelinka (53. Valenta), Körner, Jiroš, Tomaj, Podhorný, Halama, Machů (46. Doležel), Kucharčuk (53. Doležal), Sroka, Nevrlý (46. Pávek).

Své příští zápasy odehrají naši kluci již ve středu 18. srpna, opět doma. Od 15:00 odehraje svůj zápas s výběrem Slovácka U18 starší dorost, mladší pak začne utkání s týmem Slovácko U16 v 17:15. Všichni fanoušci srdečně zváni.