Klub FK Šumperk

U9: Tým zakončil sezónu na Tempo Cupu v Praze

Plných šestnáct výběrů se sešlo koncem června v Praze, kde se pod záštitou pořádajícího klubu FC Tempo Praha odehrál silně obsazený TEMPO CUP 2021. V náročném počasí si nakonec pro vítězství dokráčeli suverénně hráči libereckého Slovanu. Šumperský výběr postoupil ze 3. místa v tabulce. Nakonec ale skončil v opravdu silné konkurenci na 12. místě. Den předtím ještě odehráli kluci přátelské utkání v Řeporyjích, s výsledkem 12:12.

Turnajové klání bylo opravdu těžkou zkouškou pro šumperské mladíčky, ale hlavně také sběrem významných zkušeností. Vždyť na Tempo Cupu se objevily vyhlášené akademie, nejen tedy vítězný Liberec, ale také obě pražská S, také Bohemka, která skončila třetí, Táborsko, České Budějovice a další. Nakonec v Praze kluci během celého turnaje absolvovali za jediný den, navíc v opravdu horkém počasí, sedm zápasů hraných na 2x 12 minut. A to je pořádná palba.

Ze základní skupiny postoupili kluci ze třetího místa, když  po porážce s velvarskou Bohemkou dokázali porazit Teplice 4:3. V posledním duelu skupiny dlouho trápili i favorizovanou Spartu, dokonce vedli 1:0. Ale po poločasovém výsledku 1:1 pak „Letenští“ za to vzali a utkání vyhráli 5:2. V dalším průběhu turnaje se bohužel dostavila únava, nicméně i tak se ctí uhráli šumperští kluci v těžké konkurenci 12. místo. Rozhodně nejeli domů s ostudou, spíše naopak. Velké díky všem za reprezentaci města i klubu v hlavním městě a hodně štěstí v kategorii U10 v nové sezóně.