Klub FK Šumperk

Opět vítězně, tentokrát proti silné záloze olomoucké Sigmy!

Šumperští muži potřetí v řadě v přípravě vítězí, z této výhry ale bude mít kouč Zdeněk Opravil s největší pravděpodobností radost největší. Po úspěších s účastníky krajského přeboru si totiž vyšlápli jeho svěřenci na účastníka MSFL, zálohu ligové Sigmy. Ta poprvé inkasovala v polovině první půle, když se prosadil snajpr Evžen Ostrovka. Domácí tým pak přidal další dvě branky po změně stran. A nakonec překvapivě vyhrál vysoko 3:0.

15. 6. 2021
3 - 0
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
15. 6. 2021 17:00 Přípravná utkání 2021/2022

Zatímco úvodní dva přípravné zápasy odehráli šumperští fotbalisté proti celkům z krajského přeboru, tentokrát narazili na soupeře z vyšší soutěže. Nicméně výsledek byl obdobný jako v prvních dvou případech. A na Tyršově stadionu tak v tuto chvíli, aspoň s výsledky, může panovat maximální spokojenost. Přitom čtyři dny před utkáním v Šumperku dokázal účastník MSFL, rezerva Sigmy, vyhrát 3:1 s Uničovem.

Tentokrát však narazil a opět v tom měl vydatně prsty kanonýr Evžen Ostrovka. Ten v přípravě dává vzpomenout na poslední zápasy nedohrané divizní soutěže 2020/2021 a pálí ostrýma. V předsezónním období zatím skóroval v každém z odehraných zápasů a proti záložnímu týmu Sigmy se prosadil dokonce dvakrát. Nejprve ve 27. minutě otevřel skóre, to poté, když šumperští hráči přežili úvodní nápor soupeře. Ten však své šance nevyužil, zatímco domácí snajpr ano. Další branky pak padaly až ve druhém poločase. Nejprve hned v jeho úvodu zvýšil náskok domácích Dostál a když hosté, za které nastoupil i vloni v Šumperku hostující Šidlík, nedali další šance, tak v závěru opět udeřili domácí. Druhým gólem v zápase pečetil na konečné skóre 3:0 Ostrovka.

Spokojenost s výsledkem samozřejmě netajil trenér Zdeněk Opravil, byť vítězství 3:0 nechce zase příliš zveličovat. „Výsledek je super, ale zase jej nechci nějak přeceňovat, pořád se jedná jenom o přípravu. Navíc v úvodu bylo vidět, že jsme včera měli náročný trénink a hosté tam měli řadu možností, aby se prosadili, naštěstí pro nás šlo všechno vedle,“ prozradil v pozápasovém komentáři pro Šumperský deník. Velmi důležitým momentem byl Ostrovkův gól na 1:0. „Od tohoto momentu si naši kluci začali více věřit. Hodně mě dnes potěšil a překvapil výkon mladých hráčů z dorostu. Cením si také toho, že se nám povedlo uhrát zápas s nulou,“ dodal pro regionální médium Opravil.

Statistiky zápasu

Góly: 27. Ostrovka, 52. Dostál, 86. Ostrovka
Sestava: Kreizl – Antl, Smrž, Simon, Bouchal – Musílek, Linet, Strnad – Ostrovka, Navrátil, Malacka. Střídající hráči: Barčík, Dostál, Kováč, Lavrovič, Liďák, Podhorný, Tran, Žák. Trenéři: Zdeněk Opravil a Roman Křepelka.