Předčasný Ježíšek v šumperské nemocnici

Dva dny před Štědrým dnem se rozdávaly, tedy s předstihem, dárky v Nemocnici Šumperk. Zástupci FK Šumperk zamířili na dětské oddělení zdejší nemocnice, aby rozdali radosti zdejším pacientům i pracovníkům oddělení. Pro ty menší byly připraveny dárečky v podobě hraček. Pro personál poté něco dobrého na zub. „Celá atmosféra byla velmi příjemná. Jsme rádi, že jsme oboustranně mohli prožít milé okamžiky v této těžké době mezi těmi, kteří teď potřebují tu podporu ve zvýšeném měřítku,“ vrátil se k dopolední návštěvě nemocnice Miroslav Partisch, člen výkonného výboru FK Šumperk.

Výprava fotbalového klubu, i s ohledem na bezpečnostní opatření, byla pouze dvoučlenná. Kromě zmiňovaného Miry Partische ještě předseda klubu Ladislav Šabo. Oba přivítala na oddělení vedoucí sestra Lenka Babištová. „Celé setkání bylo bohužel v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy COVID-19 v komornější atmosféře, přímo s dětmi jsme se bohužel prakticky nesetkali. Ale všechna omezení samozřejmě respektujeme a chápeme. Doufám, že jsme aspoň trošku pomohli zvednout všem na oddělení náladu. Moc si práce personálu celé šumperské nemocnice vážíme a mnoho sil posíláme i pacientům, nejen z dětského oddělení,“ dodal Partisch. „Dětem jsme pak s radostí dovezli nějaké hračky a drobnosti… Snad to aspoň trošku udělá radost, když musí svátky trávit mimo domov,“ dodal.