Klub FK Šumperk

Opatření pro utkání Šumperk – Přerov

Vážení fanoušci, s ohledem na neustále se vyvíjející situaci v České republice, i nová opatření ohledně koronavirové epidemie, vás chceme informovat o organizačních náležitostech k utkání proti Přerovu. V návaznosti na rozhodnutí ministerstva zdravotnictví i následná pravidla vydaná FAČR k pořádání regionálních zápasů jsme přistoupili k nezbytným opatřením. Na tribunách krytého sezení je vyznačeno dostatečné množství míst s dodržením povinných dvoumetrových rozestupů. Zároveň bude k dispozici návštěvníkům dostatečné množství dezinfekčních prostředků. Žádáme fanoušky, aby opravdu využívali místa k sezení. Níže uvedená pravidla se vymezují proti kombinaci sedících a stojících diváků. V případě míst na stání bychom museli snížit kapacitu pouze na 50 diváků, takhle se snažíme vyhovět všem (viz bod 5 níže uvedeného přehledu). Prosíme, respektujte uvedená opatření i pokyny pořadatelské služby. Moc děkujeme. I nadále pak platí povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách. V případě sezení na ochozech prosíme dodržujte dvoumetrové rozestupy.

Pravidla pro pořádání zápasů regionálního fotbalu

(citace oficiálního oznámení FAČR)

V návaznosti na středeční rozhodnutí ministra zdravotnictví (č.j. MZDR 20588/2020-17/MIN/KAN) zveřejňujeme aktualizovaná pravidla pro chování v rámci regionálního fotbalu, která jsou účinná od čtvrtka 24. září 2020.

  1. Utkání ve venkovních prostorech se smí zúčastnit maximálně 50 diváků.
  2. Nad 50 diváků se smí utkání zúčastnit pouze v případě, že mají všichni pevně určené místo k sezení (max. 1000).
  3. Pokud se utkání účastní nad 50 diváků, organizátor je povinen evidovat celkový počet míst k sezení.
  4. Organizátor je vždy povinen zabezpečit rozestup mezi diváky nejméně 2m.
  5. Místa se NESČÍTAJÍ – nelze mít 50 diváků na státní + další k sezení.
  6. Důrazně se nedoporučuje instalovat přenosná místa k sezení navíc.
  7. Do divácké kvóty se nezapočítávají osoby, které se podílejí na realizaci utkání a hráči, jsou-li nejméně 2m od diváků.
  8. Osoby mimo areál se do divácké kvóty nezapočítávají.
  9. Důrazně se doporučuje dodržovat přísná hygienická opatření při pohybu ve vnitřních prostorách.