Klub FK Šumperk

Skvěle, muži pěti góly smetli lídra tabulky!

Kdo dorazil v neděli odpoledne na Tyršův stadion, ten rozhodně nelitoval. Už skutečnost, že do Šumperka přijíždí lídr tabulky, byla lákavou pozvánkou. Co se však dělo posléze na trávníku, to překvapilo všechny. Svěřenci Zdeňka Opravil a Romana Křepelky konečně prolomili čekání na vítězství a nutno dodat, že ve velkém stylu. Hattrickem se zaskvěl Ostrovka, výborný debut v šumperském dresu si připsali mladíci Vičar se Šidlíkem.

13. 9. 2020
5 - 1
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
13. 9. 2020 16:00 Divize E 2020/2021 6. kolo 215

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2
ZAPLETAL JanNOVÁK RadekSVOBODA Radek

Bohatý víkendový program v podání jednotlivých výběrů FK Šumperk zakončil, jak již bývá zvykem v případě domácích zápasů, hlavní mužský tým. Ten doma narazil na lídra tabulky ze Slavičína, který v dosavadních pěti zápasech jen dvakrát inkasoval a pod vedením Petra Slončíka plnil roli favorita soutěže.

I úvodní minuty duelu v Šumperku papírové rozložení sil potvrzovaly, byť domácí celek se snažil s lídrem držet krok. Trenérské duo šumperského týmu poslalo do hry mírně pozměněnou jedenáctku, kdy šanci v brance dostal mladičký Adam Vičar a ofenzívu posílil novic v týmu, Miloš Šidlík. Oba mládežničtí reprezentanti byli pak v utkání hodně vidět.

1. poločas: Nešťastný gól a poté Ostrovkovy výstavní trefy

Diváci na sluncem zalitém Tyršově stadionu viděli v úvodních minutách marnou snahu domácích favorita něčím zaskočit. Naopak v defenzívě působili šumperští hráči mírně nejistě, hned ve třetí minutě si Liďák vysloužil žlutou kartu. Z následného přímého kopu pak hostující kanonýr Školník těsně přestřelil. Slavičín se snažil hrozit hlavně po pravém křídle a několikrát opravdu dokázal z těchto míst dostat míč do vápna. V 18. minutě poprvé vážněji zahrozili i domácí, aktivně hrající Strnad vyhrál souboj jeden na jednoho a dostal míč před prázdnou branku. K němu ale měli blíže zadáci hostujícího celku.

Skóre utkání pak otevřel Slavičín. Nepříliš razantní zakončení hostů se odrazilo od tyče a ke vší smůle se nejlépe ve vápně zorientoval Jakub Žůrek. Ten zakončil pod břevno. Nicméně touto brankou se postupně začal měnit obraz hry a k překvapení všech ve prospěch šumperského celku. Již ve 30. minutě sevřeli domácí Slavičín ve vápně a po několika pokusech o finální přihrávku do šestnáctky se ke střele dostal Lavrovič. Jeho pokus na zadní tyč ale těsně minul branku.

Odpovědět mohli hosté, ale Horáčkovu střelu vytáhl na roh Vičar. A pak se dočkal konečně i Šumperk. Strnadův rohový kop propadl až na zadní tyč, kdy v nastálém zmatku nejlépe zorientoval Miloš Šidlík. Talentovaná posila ze Sigmy se prosadila po 41 minutách hry v šumperském dresu a domácí zaslouženě vyrovnali. Do kabin však šli již s vedením. Nejprve ve 45. minutě trefil Strnad svou bombou pouze zeď hostů, o minutu později ale vykouzlil nádhernou trefu Yevhen Ostrovka. Zpoza vápna z nějakých 25 metrů zamířil na zadní tyč a nádherně o konstrukci branky poslal hostům pořádnou studenou sprchu do šatny.

2. poločas: Rychlý gól odstartoval skvělou jízdu druhou půlí

O kvalitách Slavičína není třeba pochybovat, a tak bylo jasné, že v druhém poločasu nečeká domácí tým lehká práce. Pokud však hosté pomýšleli na rychlé vyrovnání, přišel pravý opak. Skoro přes kopírák se prosadil do opačné branky Yevhen Ostrovka, který znovu zatočil míč na zadní tyč a bezmocný brankář Jelínek lovil míč ze sítě potřetí. A pak se již domácí vezli v utkání na vlně euforie, hostům nedávali moc prostorů ke korekci stavu a dramatizaci utkání.

To platilo i o momentu, kdy hostující kapitán Švach vběhl do vápna a Adam Vičar včasným vyběhnutím výborně vykryl prostor. Jenže zkušený hráč hostů se po dalších dvou krocích sesunul k trávníku a k překvapení všech rozhodčí tento prapodivný moment označil jako penaltový a Vičarovi, který se Švacha ani nedotkl, udělil žlutou kartu. Sám Vičar pak vzal spravedlnost do vlastních rukou a darovanou penaltu hostům lapil!

Pořádně hořký kalich, a nikoliv hanušovického piva, si museli hosté vypít až do dna. V 73. minutě se šumperský tým dostal do přečíslení a Erik Kotzmann skvěle načasoval přihrávku na volného Yevhena Ostrovku. Ten zachoval klid, prvním dotykem si míč přichystal a druhým ho poslal za záda vybíhajícího Jelínka – 4:1! O devět minut později si pak drze prošel obranou Slavičína Vojtěch Cikryt a dokonal dílo zkázy. Po skvělém výkonu vyhrál v prosluněném nedělním odpoledni Šumperk zcela zaslouženě 5:1.

VIDEOSESTŘIH Z UTKÁNÍ

 

Šumperk

31VIČAR Adam Brankář 62'
5KOTZMANN Erik 14 Záložník
6ŠIDLÍK Miloš 10 Útočník 42'
7OSTROVKA Yevhen 15 Útočník 45', 46', 73'
8SMRŽ Marek Obránce
11LINET Petr Záložník
12JURÁSEK Robert Obránce
16LIĎÁK Dominik 13 Obránce 3'
17STRNAD Patrik Záložník
18KOVÁČ Ondřej Obránce 75'
21LAVROVIČ Stanislav Záložník 43'
10TRAN CHI Dong 6 Záložník
13CIKRYT Vojtěch 16 Záložník 82'
14NÍZKÝ David 5 Záložník
15SITTA Michal 7 Záložník

Slavičín

30JELÍNEK Pavel Brankář
3ŠKUBNÍK Pavel Hráč v poli 78'
6KOCIÁN Tomáš Hráč v poli 44'
7HORÁČEK Daniel Hráč v poli 84'
8ŠVACH Petr 17 Hráč v poli
10ŠKOLNÍK Ondřej Hráč v poli 69'
11MEZÍRKA Lukáš Hráč v poli
12KALUS Vojtěch 18 Hráč v poli
13STANĚK David Hráč v poli
15ŠVACH Tomáš Hráč v poli
16ŽŮREK Jakub Hráč v poli 22'
14JUŘICA Vlastimil 18 Hráč v poli
17FOJTŮ Jakub 8 Hráč v poli
18ŠŤASTNÝ Daniel 14 Hráč v poli