Mládežnické utkání

V sobotu 6. 6. proběhne velký turnaj kategorie U10

Generální zkouškou na blížící se vrcholnou mládežnickou akci, tedy na Ondrášovka Cup, bude v sobotu 6. června turnaj výběrů U10 a mladších. Na šumperském Tyršově stadionu se totiž střetne 14 mládežnických výběrů. Chybět nebudou tři domácí týmy, kromě „A“ a „B“ týmu U10 pak i o rok mladší kluci z kategorie U9. Zbytek účastníků doplní týmy z Moravy, mimo jiné 1. HFK Olomouc či Prostějov. Turnaj má výkop v 9:00, v dopoledních hodinách se odehrají základní skupiny, v odpoledních atraktivní boje o umístění.

Složení skupin TURNAJE KATEGORIE u10

Skupina A

• TJ Moravský Beroun
  • 1. HFK Olomouc
  • FK Šumperk „A“
  • 1. SK Prostějov
  • MFK Vyškov „A“
  • TJ Sokol Bohdalice
  • TJ Sokol Štíty

Skupina B

• SK Řetězárna Česká Ves
  • FK Mohelnice
  • FK Šternberk
  • FK Šumperk U9
  • FK Šumperk „B“
  • MFK Vyškov „B“
  • SK Hanácká Slavia Kroměříž

Systém turnaje

Základní skupiny odehrají všechna družstva systémem každý s každým. Vítěz utkání získává 3 body, při remíze pak oba týmy získají po bodu. Konečné pořadí je určeno bodovým ziskem, následně vzájemným zápasem týmů (v případě rovnosti bodů více mužstev pak minitabulkou), v případě nerozhodnutí poté lepší poměr skóre, a pokud ani poté není rozhodnuto, tak vyšší počet vstřelených branek.

Týmy na prvním až čtvrtém místě následně postupují do tzv. skupiny „Ligy mistrů“. V ní odehrají týmy zápasy pouze s postupujícími celky z druhé základní skupiny. Do tabulky se však započítávají výsledky s postupujícími soupeři ze stejné základní skupiny dosažené právě v základní skupině.

Na podobném principu bude odehrána i tzv. skupina „Evropské ligy“, kde se střetnou týmy, které v základní skupině skončily na 5. až 7. místě. I v tomto případě se přenáší do skupiny již dosažené výsledky ze základní části a sehrají se tak pouze utkání proti soupeřům, kteří odehráli druhou základní skupinu.

Všechna utkání se odehrají na hlavní travnaté ploše Tyršova stadionu. V případě nepřízně počasí bude program turnaje přesunut na umělou travnatou plochu.