FK Šumperk vs. Slovan Bzenec

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
DEDEK Vojtěch

Do zápasu vstoupili mírně aktivněji naši hráči, vytvořili si územní převahu a více času trávili s míčem na kopačkách. Jenže hosté z první akce dokázali otevřít skóre. Po pravém křídle se rozeběhl Čech, jeho přízemní centr našel na přední tyč nabíhajícího Kasalu. A zkušený kapitán hostů nedal ránou z voleje Kolaříkovi žádnou šanci. Výborně zahraná rychlá akce tak přinesla Bzenci možná trochu nečekané vedení. Nicméně na obrazu hry se nic nezměnilo, naopak náš výběr si vypracoval dvě větší šance. V prvním případě se skvěle mezi třemi hráči soupeře uvolnil Malacka, čímž vytvořil pro svůj tým možnost rychlého útoku do otevřenější obrany. Balon následně potáhl po křídle Podhorný, jehož přihrávka pak vyzvala Musílka k zakončení. Bohužel rána na zadní tyč se do branky nevešla a ani dobíhající Ostrovka hlavou na míč nedosáhl. Nicméně právě Ostrovka byl klíčovým mužem následné akce. Šumperský střelec si našel ve vápně prostor i míč, ale než stačil zakončit, byl zezadu sražen obráncem soupeře a rozhodčí rezolutně nařídil pokutový kop. Šancí na vyrovnání kapitán Petr Linet nepohrdl.

Oba dosavadní střelci zápasu a kapitáni obou mužstev se potkali na hřišti v 18. minutě. To Kasala zezadu zajel do Kováče a karetní faul řešil sudí Dedek velmi benevolentně jen domluvou, což se zase nelíbilo domácímu kapitánovi. Domácí celek pak byl do konce poločasu aktivnější, ale přes obranný val hostů si větší šanci vytvořit nedokázal a když už se zdálo, že Ostrovka bude mít prostor k zakončení, tak mu míč na poslední chvíli hosté sebrali.

Rozhodnout tak měla druhá půle, do které oba celky nastoupily bez hráčských změn, možná také s ohledem na nepříliš početný výběr náhradníků na obou stranách. V 50. minutě mohl dostat naše hráče do vedení Malacka, rána z hranice vápna ale zamířila sice skrz početný dav hráčů v šestnáctce, ale bohužel také nad branku. Na druhé straně pak hraničním soubojem získali míč hosté, vzniklo z toho nebezpečné přečíslení, kdy poté sám na Kovaříka prchal Ševčík. Šumperský mladík ho ale skvěle vychytal. O dvě minuty později se ale bohužel hosté už dočkali. Další rychlá akce Bzence skončila u Radima Čecha, který zůstal na pravé straně zcela osamocen. Přízemní rána na zadní tyč byla nechytatelná a hosté z Kyjovska tak znovu vedli. V dalších minutách Bzenec ještě několikrát zahrozil rychlým brejkem, ale největší šance měli domácí. Bohužel Ostrovka a hlavně Podhorný nedokázali své pokusy vtlačit do branky a těsně skončily jejich rány mimo. Poslední minuty už si Bzenec pohlídal, v krátkém nastavení pak ještě nabral čas dlouhým přerušením hry. Ze Šumperku tak odvezl vítězství 2:1.

Šumperk

31KOVAŘÍK Ladislav Brankář