25. 7. 2021 17:00 MOL Cup 2021/2022 Předkolo 350

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2
ŠIMEČEK MichalDUDEK MatějKOTALA Filip

Reportáž

Za příjemného fotbalového počasí se odehrálo na bruntálském trávníku předkolo MOL Cupu 2021/2022. Los poslal šumperské hráče na půdu soupeře, nicméně již od úvodního hvizdu to byli právě hosté, kdo mě více ze hry. Na gól se však čekalo poměrně dlouho a hlavně po změně stran soupeř zle zatápěl.

Podhorný ztrestal Šidlákovu chybu

Po  dvou úvodních náznacích akcí na obou stranách se v 9. minutě poprvé jeden z celků odhodlal k zakončení. Patrik Strnad se po rozhárané mezihře dostal ke střele, jeho po zemí mířený pokus domácí brankář Šidlák chytil. Dlouho pak slušně zaplněný bruntálský stadion vyhlížel větší rozruch a první branky. Ve 26. minutě se o ní pokusil Lavrovič, ale ani tentokrát hosté na Šidláka nevyzráli. Odchovanec opavského SFC vyhnal míč na roh. Diváky pořádně zvedl ze sedadel parádní fotbalový moment z 29. minuty. Na pravém křídle se zbavil obránce Ostrovka, poslal míč do vápna a efektní ránou přes hlavu ve výskoku pálil Strnad. Vytěžil však z toho pouze uznalý potlesk diváků, míč těsně minul bruntálskou branku.

Na druhé straně pak měl obrovskou šanci, a nutno dodat jedinou pořádnou domácích v první půli, na kopačce Knapp. Další z opavských odchovanců se dostal za obranu, ale teprve devatenáctiletý útočník domácích nepříliš razantní střelou nepřekonal svého vrstevníka v šumperské brance, Vojtěcha Pitrona. Jeho zákrok nohou byl dostačující. A jak bývá často zvykem, ono otřepané „Nedáš – dostaneš“ se opět přihlásilo o slovo. Kombinace šumperského celku se dostala až k brankáři Šidlákovi a zdálo se, že je po celé akci. Jenže bruntálský gólman následně zcela pokazil rozehrávku, míč prakticky nahrál MIROSLAVU PODHORNÉMU, který nezaváhal. Krásným lobem hráč, který dlouhou dobu absentoval kvůli vážným zdravotním problémům, otevřel skóre. Hned po rozehrávce zkusili domácí zaskočit Pitrona v šumperské brance, ale „Schickovská“ dalekonosná rána minula branku.

Zvládnutý tlak soupeře a poté cesta za postupem

Po změně stran se jako mávnutím kouzelného proutku změnil projev Bruntálských. V první půli nevýrazní domácí převzali otěže hry a Pitron musel pokrýt několik střel, byť nepříliš nebezpečných. Blízko k vyrovnání však byl Ostrák, který z úhlu zamířil na zadní tyč, ale jeho rána naštěstí přeletěla branku. Ještě dalších deset minut domácí diktovali tempo hry, nicméně svěřenci Zdeňka Opravila vyráželi do rychlých brejků. A právě jeden z nich nakonec přinesl klíčový moment utkání. Patrik Strnad prchl bruntálským obráncům, ve vápně pak sice poslední bránící hráč skluzem trefil míč, ale s ním i nohu Patrika Strnada. I přes protesty brankáře Šidláka rozhodčí Šimeček rezolutně ukázal na penaltu. Tu sám PATRIK STRNAD proměnil a stav 2:0 pro Šumperk hosty definitivně uklidnil.

Od té doby totiž vedoucí celek převzal otěže zápasu a mohl několikrát navýšit skóre. Nejprve Ostrovka prchl po pravém křídle a krásnou přihrávkou před prázdnou branku vybídl Podhorného k druhé trefě v utkání. Šumperský hráč ale svou razantní bombou jen trefil tyč. Vzápětí nahradil neúspěšného střelce na hřišti Adam Žák a ten plný sil podobně jako předtím Ostrovka znovu soupeři prchl po pravém křídle. Žák to tentokrát vzal na sebe a pálil na zadní tyč, bohužel míč těsně minul branku. S nevolí Ostrovka signalizoval, že zůstal na malém vápně sám a mohl definitivně rozhodnout. Přesto se ukrajinský střelec v šumperském dresu dočkal. Po další rychlé akci se ve vápně nádherně EVŽEN OSTROVKA zbavil bránících hráčů a pak umístěnou střelou nedal Šidlákovi nejmenší šanci.

Jedinou kaňkou na utkání pak byla inkasovaná branka. Pitron přitom nejprve zákrokem dne vychytal unikajícího hráče domácích, aby poté ONDŘEJ KUŠNÍR z levé strany a s přispěním brankové konstrukce snížil na konečných 1:3. Závěr už si hostující celek pohlídal a v 1. kole MOL Cupu přivítají šumperští hráči na svém trávníku účastníka druhé nejvyšší soutěže, celek FK Fotbal Třinec s trenérem Františkem Strakou.

Statistiky utkání

Góly: 86′ Kušnír – 34′ Podhorný, 65′ Strnad (p), 77′ Ostrovka. Žluté karty: Jurásek (SUM). Diváci: 350. Rozhodčí: Šimeček. Střely celkem: 10:13. Na branku: 7:7. Rohové kopy: 3:4.
Sestava FC SO Bruntál: Šidlák – Němec, Kušnír, Vojtík (24′ Hanel), Galus, Slavík, Šindler (57′ Zapletal), Ostrák, Goněc (67′ Pawlita), Kanpp, Urban.
Sestava FK Šumperk: Pitron – Purzitidis, Bouchal, Ostrovka, Smrž, Podhorný (67′ Žák), Jurásek, Linet (81′ Musílek), Malacka, Strnad, Lavrovič (61′ Dostál).

Ohlas po utkání

Zdeněk OPRAVIL (trenér FK Šumperk): Beru to pozitivně, chtěli jsme postoupit, a to jsme zvládli, vyhráli jsme. Nicméně dokážeme hrát lépe, jak co se týče útočných, tak i defenzivních situací. Domácí měli sice na začátku druhé půle nějaké šance, ale nemyslím si, že by nás přehráli. Většinu těch příležitostí jsme soupeři vlastně vytvořili sami, našimi chybami. Směrem dopředu jsme měli kvalitní hru po křídlech, nicméně nám chyběla finální souhra.