Bruntál vs. Šumperk

0 - 3

7. 3. 2020 11:00 Přípravná utkání 2019/2020 příprava -

Reportáž

V posledním přípravném utkání na jarní část sezóny hostil šumperské fotbalisty Bruntál. Na hřišti posledního celku tabulky divizní skupiny F chtěli vyladit formu a potvrdit hlavně výkon z předchozího duelu. Doma přehráli silný Rýmařov poměrem 3:0. A zadařilo se i tentokrát.

Šumperští trenéři se v průběhu přípravy netajili záměrem zlepšit defenzivní činnost týmu. To se postupem času začalo dařit, již zmiňovaný zápas s Rýmařovem byl důkazem. A v Bruntálu se na tento počin podařilo navázat. Šumperští fotbalisté byli lepším celkem, do vedení se dostali na konci prvního poločasu. To se prosadil po chybě domácích v rozehrávce ROBERT JURÁSEK.

V druhé půli přidali Šumperští druhý gól, když po dobrém napadání celého týmu se prosadil MARTIN ZEDNÍČEK. Skákavý ve vápně uklidil přesně k tyči. Třetí gól pak padl z rohového kopu, kdy rozehrál Lavrovič. Hlavičkou zakončil v přípravě střelecky úspěšný OSTROVKA.Šumperk celé vzájemné utkání s přehledem opanoval a po vítězství 3:0 mohl být se svým výkonem spokojený.

Úspěšný závěr přípravného období

Šumperk v posledních dvou zápasech sklidil ovoce poctivé zimní přípravy. Porazil 3:0 Rýmařov a stejným poměrem pak přehrál i Bruntál. Na jaře čeká na tým těžká práce. Na kontě totiž máme stejně bodů jako předposlední Brumov. A jaro navíc začne těžkým zápasem ve Všechovicích, odkud bude cílem určitě dopravit domů tři body. „Se vší pokorou, dva zápasy po sobě s nulou a teď nás čeká čtrnáct dní na to, abychom se připravili na první jarní utkání. A tam tuto formu potvrdili,“ konstatoval hned po utkání šéf sportovního úseku Ladislav Šabo.

Do jarní části soutěže půjdou hráči FK Šumperk z nelichotivé pozice v divizní tabulce. Své čtrnácté místo však určitě budou chtít vylepšit.