FK Šumperk U19 vs. SK Sigma Olomouc U18

24. 9. 2022 11:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2022/2023 8. kolo 31

Olomoucká Sigma v Šumperku potvrdila roli favorita, a to bez náznaku nějakého smilování. Hanácký celek dokráčel za suverénním vítězstvím 8:1, ke kterému měl našlápnuto již po první půli. Hattrickem se pak blýskl Vojtěch Foukal. Jedinou domácí trefu obstaral Marek Lašák.

Hosté postavili mezi tyče Jana Vajdu, který na cestě z Jesenicka do Olomouc strávil sezónu 2018/19 v mládeži našeho FK. V Šumperku pak začínal s fotbalem i Tomáš Stašák. To Josef Vaculík začínal s fotbalem ve vesničce Soběchleby, ale byl to právě on, kdo ve 13. minutě načal účet celého zápasu. Zničující pak byla poslední čtvrthodina poločasu, kdy se postupně trefili Slatinský, Chudoba a Dvořák. Do kabin tak šli svěřenci Tomáše Vasiljeva s vedením 4:0.

Naději na lichotivější výsledek přinesl gól Marka Lašáka z 53. minuty, ale to bylo bohužel ze šumperské strany vše. Jinak se ale trefovali pouze hosté, druhý gól v utkání vstřelil Dvořák, Foukal pak dokonce během poločasu stihl i hattrick. Dvě branky hosté vsítili z pokutového kopu.

FK Šumperk U19 – SK Sigma Olomouc U18 1:8 (0:4)

Góly: Lašák – Foukal 3, Dvořák 2, Vaculík, Slatinský, Chudoba. Bez karet. Rozhodčí: Jiří Macrineanu. Diváci: 31.
Šumperk: Panin – Dostál (31. Tyl), Nevrlý, Vicenec, Šincl, Luběna (57. Slezák), Thun, Lašák, Jiroš (46. Kucharčuk), Minář, Černoch (76. Novosad).
Olomouc: Vajda – Vaculík, Foukal, Skalský (80. Pávek), Chudoba, Stašák (80. Galík), Dvořák, Hapal, Janyška (64. Petráš), Páviš, Slatinský (80. Siegl).