SK Sigma Olomouc U18 vs. FK Šumperk U19

20. 3. 2022 10:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 18. kolo 28

Za slunečného, ale větrného počasí se na umělce v Řepčíně odehrál zápas 18. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy. Domácí favorit, který do utkání vstupoval z pozice 2. týmu tabulky, si nakonec se zarputilým soupeřem poradil. V dresu domácích slavilo vítězství i několik hráčů, kteří v minulosti působili  v mládežnických výběrech našeho klubu: Jan Vajda, Tomáš Stašák, Jakub Vaněk i autor jedné z branek, Matěj Zelinka.

Olomoučtí si na domácí půdě udržovali permanentní tlak, měli i několik příležitostí, ale skóre otevřeli až těsně před poločasem. To se prosadil Štěpán Hapal. Gól do šatny Sigmáky mohl uklidnit. A od začátku druhé půle také kontrolovali zápas, rychle přistupovali k soupeři. A naši kluci tak měli pramálo času a klidu na postupnou kombinaci. Nakopávané míče pak často domácí obrana likvidovala, případně bohužel rozhodovala nepřesnost ve finální přihrávce.

Pojistku pak přidal v 69. minutě po rychlém protiútoku Matěj Zelinka, který se dostal osamocen za obranu a technicky lobem překonal Žandu v šumperské brance. Jakákoliv další snaha o korekci stavu přišla ze strany šumperského celku vniveč. I přes prohru však starší dorost FK Šumperk udrží po víkendu osmé místo a tedy, byť velmi těsně s ohledem na bodové rozestupy, i pozici v horní polovině tabulky.

SK SIGMA OLOMOUC 18 – FK ŠUMPERK U19 2:0 (1:0)

Góly: 43. Hapal, 69. Zelinka. Žluté karty: 66. Kmínek (FKŠ). Rozhodčí: Simon Vejtasa. Diváci: 28.
SK Sigma Olomouc U18: Vajda – Hapal (61. Slatinský), Vítek, Josefčuk, Zelinka (81. Nový), Dvořák (72. Janyška), Zbožínek, Stašák, Skalský, Cubo, Vaněk.
FK Šumperk U19: Žanda – Jecu, Morong, Horký, Krézek (80. Podhorný), Matura, Elšík, Karger (68. Tyl), Vicenec (80. Kucharčuk), Červeňák (49. Kmínek), Václavek (68. Körner).

Předchozí zápasy